2010 KPSS GK-GY Oturumu da İptal Edildi

petek temizliği

2010 Lisans KPSS’ye girenler çok iyi bilirler ki o dönemde çok büyük bir karmaşa çıkmıştı ortaya. Soruların dağıtılması, önceden alınması, çalınması gibi çeşitli söylentiler sınavdan hemen sonra ayyuka çıkmıştı. Olay öylesine büyümüştü ki o an itibariyle 2010 KPSS Eğitim Bilimleri oturumu iptal edilmişti. Birçok aday GK-GY oturumunun da şaibeli olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini dile getirdi. Memur adayları tarafından çok büyük bir isyan oluşturulsa da 2010 KPSS GK-GY oturumu iptal edilmemişti.

Konu üzerine açılan davalar neticesinde en son olarak Ankara 1. İdare Mahkemesi tarafından 2010 KPSS GK-GY oturumu da iptal edildi.

 


 

Peki Şimdi Ne Olacak?

 

2010 KPSS GK-GY oturumu iptal edildi fakat 2010 KPSS puanları ile iki yol boyunca binlerce memur alımı yapıldı ve bu puanlarla birçok aday memurluğa atandı. O dönemde atanan birçok aday şu an 5-6 yıllık memuriyet yapmış durumda. 2010 KPSS’nin iptali sonrasında bu puanlarla memurluğa yerleşen adaylar için nasıl bir işlem uygulanacağı merak konusu… Umuyoruz ki haklı ile suçluyu ayıracak işlemler yürütülür ve çok daha büyük mağduriyetlere yol açılmaz. Tabi şunu da vurgulamak lazım ki illegal yollarla memurluğa girenlerin de tespit edilip memuriyetten uzaklaştırılması gerekir.

Updated: 1 Ağustos 2016 — 15:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir