2015/1 KPSS Memurluk Tercih Kılavuzu KİT Kadroları: EÜAŞ Tehlikesi!

petek temizliği

2015 KPSS Memurluk Tercih kılavuzu yayınlanalı tam 1 hafta oldu. KPSS Memurluk tercih verme işlemlerinin bitmesine 3-4 gün kala tüm adaylar iyi kötü bir tercih listesi hazırlamış durumda.

 

Tercih verme işlemleri henüz sona ermeden KİT kurumlarından biri olan EÜAŞ(Elektrik Üretim Anonim Şirketi) ile ilgili bir haber çıktı ortaya. Haberin içeriği ise Özelleştirme kapsamına alınan EÜAŞ santralleri ile ilgili…


 

Belki birçoğumuz bilmiyor ama Özelleştirme Hakkındaki Kanun kapsamında hazırlanmış olan ilgili maddelere baktığımızda, özetle şu ifadeler yer almaktadır;

Özelleştirme kapsamına alındıktan sonra kuruma atananlar, özelleştirmenin tamamlanması durumunda, havuz kapsamına alınıp diğer 657 kapsamına dahil kurumlara geçiş hakkından FAYDALANAMAYACAKTIR.

 

kpss memurluk tercihleri

kpss memurluk tercihleri

 

Maddeden de anlaşılacağı üzere ilgili santrallerin olduğu EÜAŞ teşkilatlarına atanmanız ileriye dönük sıkıntı oluşturacaktır. Konuyla ilgili olarak adayların birçoğu paniklemiş durumdadır.

Şu aşamada diğer KİT kurumları da dahil olmak üzere tüm KİT kadrolarından herhangi biri veya birkaç tanesine tercih listesinde yer vermiş veya yer verecek olanlara tavsiyem, asla panik yapmamalarıdır. KPSS Memurluk sürecinde KİT kurumları her zaman gözde olmuştur ve olmaya devam edecektir. EÜAŞ olayındaki durum daha önce de yaşanmış ve yaşanmaya devam edecektir. Gündemi takip etmeniz durumunda hangi kurumların özelleştirme kapsamına alındığını, her daim öğrenebilirsiniz.

 

EÜAŞ veya benzer şekildeki durumlar için adayların nasıl hareket etmesi gerektiği, neler yapılabileceği, ne gibi önlemler alınabileceği konusundaki yazımı bugün tamamlayıp yarın yayına vereceğim. Buradan tüm adaylara sesleniyorum, ne acele edin ne de panik yapın. Sabırla gündemi takip edin.

2 Comments

Add a Comment
  1. KİTlerin maaşı iyi ancak garanti gelmiyor bana

    1. Garantidir garantidir… 2000 tl düz memur maaşı ile sürünmektense 2700 maaşı tercih etmek gerek 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir