2016 KPSS Lisans Başvuruları Başladı!

petek temizliği

Lisans öğrenimini tamamlayan ya da hali hazırda üniversite okumakta olan 2016 KPSS memur adayları için beklenen açıklama ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yapıldı. Yapılan açıklama doğrultusunda 2016 LİSANS KPSS başvuru tarihleri;

 

17 Mart – 31 Mart tarihleri arasında yapılacaktır.


 

2016 Lisans KPSS başvuruları ile ilgili detaylara hep birlikte bir göz atalım;

 

 

 

 

2016 Lisans KPSS Başvurularına İlişkin Notlar

 

 

===> 2016 KPSS Lisans sınavına lisans mezunu olanlar ya da henüz mezun olmamış lisans öğrencileri başvurabilir. Henüz lisans mezunu olmasanızda bu sınava başvurup;

  • Hem elde ettiğiniz puan ile mezun olduktan sonraki KPSS atamalarında tercih yapabilir
  • Hem de kendinize bir KPSS deneme imkanı oluşturursunuz. 

===> Lisans öğrenimine devam ederken eğer ki 2016 KPSS memurluk sınavına lisans düzeyinde girmek istemiyorsanız, bir alt öğrenim düzeyinden KPSS‘ye girebilirsiniz. Fakat bir alt öğrenim düzeyinden KPSS’ye girebilmek için 2016 Lisans KPSS’nin son başvuru tarihi olan 31 Mart 2016 tarihi dahil olmak üzere henüz lisans düzeyi öğreniminizi bitirmemiş olmanız gerekmektedir.

 

 

2016 kpss basvurulari

===> 2016 yılında yapılacak olan KPSS memurluk sınavlarına yalnızca bir öğrenim düzeyinde girebilirsiniz. Yani Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim KPSS’lerden herhangi ikisine birden başvurma ve girme imkanı bulunmamaktadır. Bu sebeple bulunduğunuz şartlar dahilinde kendinize en uygun gördüğünüz öğrenim düzeyinden KPSS’ye girmenizde fayda vardır. Örneğin 31 Mart 2016 itibariyle henüz lisans mezunu olamayacak bir aday, daha önce bitirmiş olduğu önlisans öğrenimini değerlendirerek 2016 Ekim ayı içerisinde yapılacak Önlisans KPSS’ye başvurabilir. Bu şekilde KPSS’ye hazırlık noktasında daha çok vakit kazanabilir.

 

===> 2016 Lisans KPSS son başvuru tarihi olan 31 Mart 2016 itibariyle lisans mezunu olan bir aday, kesinlikle alt öğrenim düzeylerinden bir KPSS’ye giremez. Sadece Lisans düzeyi KPSS memurluk sınavına katılabilir.

 

KPSS düz memurluk konusunda aklınıza takılanları, KPSS’de Aklına Takılanları Sor! bölümünden sorabilirsiniz. 2016 KPSS sürecinde herkese başarılar dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir