2016/2 KPSS Tercih İşlemleri Başlıyor

petek temizliği

Toplamda 2051 adet kadronun açıldığı 2016/2 KPSS atamasına ilişkin tercih işlemleri yarın başlıyor.

Yaklaşık 5 milyon memur adayının girdiği 2016 B grubu KPSS’nin ilk ataması olan 2016/2 tercihleri, 21-30 Aralık tarihleri arasında ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi(AİS) üzerinden yapılacaktır. KPSS tercih işlemi yapan her adaydan 15 TL ücret alınacaktır.

Aday İşlemleri Sistemine ulaşmak için TIKLAYIN


 

 

Siz değerli memur adaylarına, memur atamalarına ilişkin bir kaç maddeden oluşan öneri ve tavsiyelerimizi belirtmek istiyoruz;

======>>>Toplamda 2051 adetlik kadro, KPSS atama tarihinin en düşük memur alım sayısıdır. Kamudaki binlerce memur açığına rağmen bu sayıda bir kadro açılması, ilerleyen dönemlerde de benzer şekilde memur alımlarının yapılacağını göstermektedir. Nitekim hükümet yetkilileri de güvenlik, eğitim ve sağlık alanları dışındaki memur alımlarında daha tasarruflu davranılacağını beyan etmiştir. Özetle; memur adaylarının kesinlikle seçici davranmamalarını tavsiye ediyoruz.

======>>>Bir diğer konu da ilerleyen atamalarda çok iyi sayıda memur alımları yapılacağını düşünerek hali hazırdaki atamalarda tercih yapılmaması durumudur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere merkezi memur alımlarının geleceği pek parlak görünmüyor. Bu nedenle 95 üstü gibi çok yüksek puana sahip olmayan memur adaylarının, tercihlerini bir sonraki atamalara bırakmamasını tavsiye ediyoruz.

======>>>Merkezi memur atamalarında herhangi bir kadroya yerleşmeye yetecek düzeyde KPSS puanı alamayan adaylara, açıktan memur alımlarını dikkatle takip etmelerini öneriyoruz.

======>>>Açıktan memur alımları kapsamında özellikle zabıt katipliği kadrolarına başvurmayı düşünen adaylara, bir an önce bilgisayar klavye çalışmalarına başlamalarını öneriyoruz. Nitekim zabıt katipliği uygulama sınavında, 3 dakikada eksiksiz ve doğru şekilde en az 90 kelime yazabilme şartı aranıyor. Zabıt katipliği uygulama sınavında, hatasız şekilde ne kadar çok kelime yazabilirseniz o derece şansınız artacaktır.

======>>>Sözleşmeli/kadrolu ayrımına çok fazla takılmayın. Birçok memur adayı, sözleşmeli alımlara önyargılı bakmaktadır. Halbuki sözleşmeli ve kadrolu memurluk arasında güvence bakımından çok büyük bir fark bulunmamaktadır. Hele ki memur alımlarının taban seviyelerini gördüğü bu dönemde, sözleşmeli alımların da değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir