güncel kampanyalar

Uzuuunca zaman sonra telefon dolandırıcıları tarafından tekrar ziyaret edildim! Gün geçtikçe telefon dolandırıcılığı konusunda yeni yöntemler bulunuyor ve bu yöntemlerle sayısız insan dolandırılıyor. Tarafıma yapılan telefon dolandırıcılığı girişimi de oldukça profesyonel bir yöntem. +714440400 telefon numarası ile Halk Bankası’ndan arıyormuş gibi görüntü verip kredi kartı bilgilerimize erişmeye çalışıyorlar.

Google üzerinde Halk Bankası çağrı hizmetleri diye arama yaptığınızda, resmi internet adreslerinde 444 0 400 numaralı telefonu göreceksiniz. Bugünkü telefon dolandırıcıları da nasıl yaptıklarını bilmediğim ve muhtemelen zor olmadığını düşündüğüm bir şekilde bu numaranın başına +71 kodunu ekleyerek +714440400 şeklindeki numara ile vatandaşları arıyorlar. Dosya masrafı iadesi adıyla yapılan telefon dolandırıcılığında kredi kartı bilgilerimize ulaşmaya çalışıyorlar. Telefonun diğer ucundaki dolandırıcı adresinizden tutun TC kimlik numaranıza varana dek tüm bilgileri biliyor ve bunları size söyleyerek güven ortamını oluşturuyor. Akabinde kredi kartı bilgilerinizi isteyerek dolandırma aşamasına geçiyor.

 

Siz siz olun +714440400 no’lu telefondan gelen aramaları kesinlikle açmayın. Dosya masrafı iadesi adı altında yapılan bu telefon dolandırıcılığını tüm çevrenizle paylaşın.

 

Ek olarak Halk Bankası’na ait gerçek telefonlar aşağıdaki gibidir;

0850 222 0 400

444 0 400

Kategori: Genel

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: