Atama

Hatice asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba hocam. Ben gıda mühendisliği bölümü mezunuyum. 2016 kpss sınavına girdim sanırım sonuç ortalama 70 puan gelecek. Kendi alanımda min 85-90 aralığında( Nisan ataması) alım yapıldığı göz önünde bulundurulursa gelecek olan puanla sadece düz memurluk düşünebiliyorum. Bunun yanında belediyelere başvuru yapmayı planlıyorum ama belediyelerde gıda mühendisi olarak mı yoksa yine düz memur statüsün de mi görev alırım ? Ayrıca belediyede çalışmaya başladıktan sonra kurumlar arası geçiş söz konusu olur mu yani gıda tarım ve hayvancılık bakanlığına geçiş yapabilir miyim? Belediye vb. gibi kurumlara alım yapılırken referans önemli diye biliyorum kendi mesleğimin yanında proje/sistem danışmanlığında özel sektörde kendimi geliştirdim bunun herhangi bi artısı olur mu? Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar hocam, açıkçası 70 puan ile merkezi atamalarda bir kadroya girmeniz çok çok zor…
Bölüm dışı memurluk dediğimiz olayın artısı, ekstradan seçilebilecek kadro sayısı anlamındadır. Puan açısından ise zordur bu memurluklar. 
Şimdi siz hem bölümünüzden açılan kadroları hem de bölüm dışı olarak tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan kadroları tercih edebilirsiniz. 4001 ortak bir kod olduğu için bu kadrolar en az 87-88 puanla kapatabiliyor. 
Siz ancak açıktan alım ilanlarında şans bulabilirsiniz. Açıktan alım ilanlarında genelde 70 puan barajı konu başvuru için ama o alımlarda da mülakata kalabilmeniz lazım ki bir şansınız olsun. Umarım iyi bir puan alabilirsiniz.