Bir memurluk kadrosuna yerleşen kişi memurluktan istifa ederse dönme hakkı var mı? bunun sınır var mıdır? yani bir kere memurluk kazanmış kişinin memuriyetten atılmadıkça ömrü boyunca işi garanti diyebilir miyiz?

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, bildiğim kadarıyla 2 kez istifa hakkı var. Lakin şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki istifa edip kafanıza göre hemen geri başlama gibi bir durum söz konusu değil. Yani idarenin inisiyatifine bağlı bir durum. Tekrar başlatmayabilir sizi. Yani sıkıntılı bir süreç. Memurluğa girdiğinizde memurluktan atılmayı gerektirecek uç bir durum olmazsa elbette ki iş hayatınız garantidedir.
 
Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.
Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/
Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.