Her seyden once vermis oldugunuz yararli bilgilerden ötürü cok.tesekkur ederm. Ben saglik yonetimi mezunuyum. Ve gecen sene formasyon aldm. P10 dan tercih yapabilmek icin. Saglik hizmetleri sekreterligine tercih hakkimiz vardi. Fakat agustos 2015 te Talim Terbiye Kurulunun cikarmis oldugu bir kanunla saglik yonetimi bolumunun tercih hakkinin olmadigi yonunde. Bimer e yapilan sikayetler sonucunda da gelen cevaplar saglik yonetiminin tercih hakkinin olmadigi yonunde(ttk nin cikarmis oldgu kanun ile) oysaki 2014te saglik.yonetimi mezunlarinin tercih hakki vardi ve saglik hizmetleri sekreterligi p10 puani olark68 le kapatmisti. Su an davalik. Bu kararin iptali icin davalar acilmis.durumda. sonuc boyle olunca egitim.bilimlerine calismali miyim sizce yoksa 4001den terch yapabilmek icin sadece p3agirlikli mi calismaliyim ?

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, davalık bir durum için bel bağlamak pek de mantıklı görünmüyor. Nitekim dava olumlu sonuçlansa bile bir sonraki öğretmenlik sınavına hazırlanırsınız. Neticede her yıl yapılıyor öğretmenlik sınavı. Bir kayıp olarak görmeyin yani. Sağlık yönetimi mezunlarından çok az da olsa alım yapılmaya başlandı ve taban puanlar 83-84 seviyelerinde. Bölümünüz dışında da tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz ve bu memurluklara girebilmek için de en az 87-88 almanız lazım ki şansınız başlasın.
 
Kısacası sadece lisans düz memurluk için kpss genel kültür genel yetenek kısmına hazırlanmanız daha doğru gibi duruyor. Gene de son kararı siz vermelisiniz.
 
Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.
Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/
Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.