hocam ben bankacılık ve sigortacılık okuyorum bu sene mezun olucam önlisans olarak düz atanmak istiyorum ama bankadan başka hangi bölümleri tercih edebilirim sgk kurumu ve ptt yapanıldiğimi duydum ama nasıl oluyor kodları neler bilmiyorum başka hangi bölümleri yazabilirim yardımcı olurmusuz?

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar, önlisans bankacılık kpss nitelik kodu 3175 olarak görünüyor. KPSS atamalarını incelediğimde, özellikle SGK kurumunun sizin bölümden kadro açtığı görülüyor. Taban puanlar ise şu aşamada 86 seviyelerinde görünüyor. PTT alımlarında ise 4 yıllık bankacılık mezunlarından alım yapılıyor. Yani siz iki yıllık bankacılık mezunu olarak PTT alımına başvuramıyorsunuz. Tabi bunu geçmiş ilanlara bakarak söylüyorum. Belki de değişir bilemeyiz.
Sonuç itibariyle önlisans bankacılık 3175 kodundan açılan kadrolara başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan kadrolara da başvurabilirsiniz. Bu memurluk kadrolarına girebilmek içn de en az 87-88 almanız lazım ki şansınız başlasın. 
 
Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.
Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/
Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.