Hocam iyi gunler..ben matematik mezunuyum..gk.gy mayista bu yil , alan icinde 2 ay var arada.bu sen e matematik ogrtmenligi cok yuksek 84 gibi bir puanla kapatti..oncelikle duz memurliga calisayim diyorum ,ama ne kadar alim olur ve kac puanla atama olur kestiremiyorum..birde matematikcilerin basvurabilecegi nereler var ,yardimci olursaniz sevinirim

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, hem matematik bölümünden açılan düz memurlukları hem de bölüm dışından tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan düz memurlukları tercih edebilirsiniz.
Matematik bölümünden açılan memurluklar, 2014 kpss ile son 1 atama kala 87 puana düşmüş durumda. 4001 kodundan açılmış memurluklar da şu an 88 puanları görmüş durumda. Yani kısacası atanabilmeniz için en ama en az 87-88 almanız lazım ki şansınız başlasın.
Bir de matematik kodundan açılan kadrolarda genelde 7301 kodu da yer alıyor. Bu kodda belirtilen şartları taşımıyorsanız 7301 kodu ile açılan kadroları tercih edemezsiniz.
7301 kodu nedir? 2.14.PROGRAMCI “Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır. Bunun yanında, bu kadro veya pozisyonda “Özel Koşullar” tablosunda yer alan kod veya kodların bulunması halinde, adayların bu kod veya kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.