Hocam kolay gelsin. Bölümüm sağlık bakanlığı VHKİ den atama yapıyor. Her yıl 1. atamalarda 2. atamalardan daha fazla alım yapılır değil mi ? yoksa bu değişebilir mi? örneğin bölümümden 2015/1 de 21 kişi, 2015/2 de 7 kişi alındı.

Anonymous asked 2 sene ago

3 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, tüm memur kadroları açısından olaya bakarsak haziran ve kasım olmak üzere yılda iki kez yapılan kpss atamalarında haziran alımları büyük alım olarak değerlendirilir. Ama bölüm bazında olaya bakarsak hangi atamada daha yüksek alım yapılacağını bilmemiz mümkün değildir. Tamamen kurum ihtiyacıyla alakalıdır. Atıyorum büyük alım olan haziran döneminde sizin bölümden vhki alımı 50 tane yapılacakken küçük alım dönemi olan kasımda 100 tane alım yapılabilir. Yani bölüm bazında tahmin edilemez bu durum. Sanırım sağlık idaresi bölümünden mezunsunuz. Sizin vhki alımları ilerleyen dönemlerde daha da fazla olabilir. KPSS den en az 80 üstü puan alarak takipte kalın. Hele ki 85 üstü puan alırsanız atanmanız çok kolaylaşır.

mustafacan44 replied 2 sene ago

Evet hocam sağlık yönetimi bölümündeyim. Bizde bölümümüzden VHKI ataması artacak diye düşünüyoruz. Siz de öyle diyince daha da umutlandım. Siz neye dayanarak artacağını söylediniz acaba onu merak ediyorum ? Bir de sınav 22 mayıs da , sınava girip hemen haziranda atanıp başlayabiliyoruz değil mi ? Şimdiden bıkmadan usanmadan verdiğiniz cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar, ben olaya mantıken bakıyorum. Açıkcası sağlıkçı alımları son sürat devam ediyor. İlla ki idari kadrolara yer alan personellere de ihtiyaç duyulacaktır. Bu anlamda sağlık yönetimi bölümü de önem arz ediyor. Umuyorum ki alımları sıklaşacaktır. Bir de bahsettiğiniz haziran alımı 2014 kpss ye girenlerin son atamasıdır. Birçok mezun sınavın öne alınmasından dolayı 2016 kpss ile 2016 haziran alımına girebileceğini düşünüyor ama buna ihtimal vermiyorum. Standart bir şekilde ilerleyecektir yine atamalar. Yani 2016 kpss ye girenlerin ilk ataması her zamanki gibi kasım ayında olacaktır.

mustafacan44 replied 2 sene ago

Hocam peki diyelim bölümümden Sağık bakanlığı vhki kadrosuna atandım. YDS ye girmemin herhangi bir faydası olur mu? yani örneğin, maaşta yükselme ya da kurum içi yükselme de kolaylık, tayin vb. gibi?

Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, yds sizin için pek bir avantaj sağlamaz. Ancak alacağınız puan seviyesine göre 20-30 liradan başlamak üzere maaşınızda artış olur.