hocam merhaba ben matematik mezunuyum ve formasyonumda var öğretmenlik için çalışıyorum ancak neolur ne olmaz düşüncesiyle düz memurluk da düşünüyorum bunun için ne yapmam gerekiyor hangi sınavlara girmeliyim yardımcı olur msunuz?

Anonymous asked 2 sene ago
cansn5010 replied 2 sene ago

ve birde şunu eklemek istiyorum en son yapılan ÖSYM 2015/2 tercihinde herhangi bir lisans programından mezun olmak adı altında tercih ettiğim yerleri onaylamak istedim ve tercih yapamazsınız ddi nedeni nedir yardımcı olursanız ?

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, öğretmenlik dışında düz memurluk da düşünüyorsanız 2016 kpss genel kültür genel yetenek oturumuna girmeniz yeterlidir. Buradan alacağınız p3 puanlarıyla gerek matematik bölümünden gerekse de tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Hem matematik bölümünden hem de 4001 kodundan açılan kadroların taban puanları 87-88 civarlarında dolaşıyor. Yani düz memurluk olarak atanma şansı elde etmek istiyorsanız en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın.
 
Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.
Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/
Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.