Hocam merhaba, Harita ve Kadastro mezunuyum geçen yıl kpss den 69 aldım ama hiç çalışmamıştım. Pişman oldum bu yıl ders çalışmaya başladım ancak bölümümde atama sayısı az puanlar çok yüksek 85 falan . Bu puanı alabilmek ne kadar zor bilmiyorum ama , Harita Teknikeri olarak o puanı alabilmem yada düz memur olabilmem için ne yapmam lazım nasıl hazılanmalıyımm , kaç puan almalıyım . Bu konuda bilmem gerekenler nedir . Beni aydınlatısanız çok sevinirim . Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, öncelikle çok güzel ve değerli bir bölüm mezunusunuz. Fakat dediğiniz gibi çok fazla bir alım yok. 2014 KPSS atamalarına göre şu an 87,5 seviyelerinde taban puan. Son atamada gelecek kadro sayısına göre de muhtemelen 86 seviyesine ancak iner. Yani bölümünüzden atanmak için en az 86-87 almanız lazım ki şansınız başlasın. Bölümünüz dışından tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memur kadrolarını da tercih edebilirsiniz. Bu kadrolara girebilmek için de en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız başlasın. Özetle 86 puanı geçmek koşuluyla alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın. Harita kadastro olarak açıktan alımlarda da şansınız olabilir ayrıca.
Sınavda nasıl yüksek puan alabilirsiniz, nasıl çalışmalısınız konusunda şu yazılarımı okursanız faydasını görebilirsiniz.
 
http://www.bakalimbilelim.com/kpss-memurluk-sinavinda-nasil-yuksek-puan-alabilirim/
 
http://www.bakalimbilelim.com/matematik-yapmadan-kpssde-yuksek-puan-almak-mumkun-mu/