hocam merhaba soruları ve yanıtlarınızı okudum . 2016 kpss hazırlanıyorum atanmak istiyorum bölümümüzden alım yok malesef cok fazla sizce cok zor mudur düz memurluk için puan almak ne önerirsiniz temelim iyi güveniyorum kendime ancak belli olmuyor puanlar atamalar en az kac almalı ne yapmalı. teşekkürler

Nurgul asked 2 sene ago

Hocam merhaba ben dokuz eylül üni. maliye 2. Sınıf öğrencisiyim kpss A dan atanabilmek ve iyi puan alabilmek çok zor olduğu için kpss B ye girme fikri bana daha mantıklı geliyor sizcede bu mantıklı mı ? bu sene kendimi denemek icin kpss B ye girmeyi düşünüyorum ve benim mezun olacağım sene kpssB yine olacak ona hazırlanmak için 3.sınıftan dershaneye gitmek doğru olur mu? Ve iyi bir puan alırsam hangi kurumlara atanabilirim? Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim. 

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar; siz şimdi lisans maliye okuyorsunuz ve şu an 2. sınıftasınız dimi?
Öncelikle yukarıda bölümünüzden atama olmadığını belirtmişsiniz. Maliye bölümünden atamalar oluyor. Siz bu yılki 2016 lisans kpss’ye deneme maksatlı girebilirsiniz. 2018 kpss için ise dersaneye gitmenize gerek yok. 1 yıl öncesinden alacağınız kaynak kitaplarla düzenli şekilde çalışırsanız halledersiniz. Eğer ki ben dersaneye de gitmek istiyorum, kendimi yeterli görmüyorum, dersaneyle okulu da bir arada götürebilirim diyorsanız dersaneye de gidebilirsiniz. Karar sizin.
Maliye bölümü taban puanları şu an 85 civarı ortalama… 2018 kpss’ye kadar neler olur bilinmez ama her yıl taban puanlar artıyor. Ona göre 85 üstü ne kadar yüksek puan alırsanız o kadar çok şanslı olursunuz. Eğer ki aklınıza takılan veya cevapsız kalan bir sorunuz var ise tekrar sorun…
 
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.
Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.