Hocam merhabalar 1)ben lise kpssden atandığımda memur maaşı ne kadar olacak? 2)atandıktan sonra okuldan diplomayı veriyorlar mı okulu dondurma şansım sonradan devam etme sansım var mı veya dondurursam kaç yıl donuk kalıyor 3) atandıktan sonra ziraat mühendisliğini de bitirsem maaş ne kadar artar şimdiden teşekkürler..

Sorun Cevap VerelimCategory: Kpss AtamalarıHocam merhabalar 1)ben lise kpssden atandığımda memur maaşı ne kadar olacak? 2)atandıktan sonra okuldan diplomayı veriyorlar mı okulu dondurma şansım sonradan devam etme sansım var mı veya dondurursam kaç yıl donuk kalıyor 3) atandıktan sonra ziraat mühendisliğini de bitirsem maaş ne kadar artar şimdiden teşekkürler..
Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri

Selamlar;
1)Lise kpss den düz memur olarak atandığınızda yaklaşık 2240 tl maaş alırsınız.
2)Lise düzeyinden memurluğa yerleşebilmeniz için liseyi bitirmiş olmanız lazım. Yani lise kpss ye henüz lise bitmeden girebilirsiniz ama tercih sırasında mezun durumda olmanız gerekmektedir. 
3)Lise düzeyinden atanıp daha sonra ziraat mühendisliği bitirseniz de maaşınızda büyük bir artış olmaz. Atandığınız kurumda görevde yükselme sınavı açılırsa ve ziraat mühendisliği kadrosu açılırsa bu kadroya girip ziraat mühendisi olarak çalışmaya devam edebilirsiniz ve bu şekilde mühendis maaşıyla devam edersiniz.

yol haritası ---------- otobüs bileti ---------- evden eve nakliyat ---------- davetiye modelleri ---------- kredi bilgisi ---------- neodyum mıknatıs