İyi akşamlar. Ben Türkçe öğretmenliği 2013 mezunuyum. İki yıldır atanamadım ve bu sene düz memurluğu da denemek istiyorum. Diyelim ki 86 puan aldım ve merkezi atamayı kaçırdım. Bu durumda düz memurluk şansım tamamen biter mi yoksa atanmak için açıktan memur alımları düz memurluklar için de var mı? Ya da başka bir merkezi atamada şansım olur mu? Ayrıca aynı anda hem öğretmenlik hem düz memurluk tercihi yapabilir miyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

Anonymous asked 2 sene ago

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, ben şöyle bir özet geçeyim size. Öğretmenlik dışında çift yıllardaki kpss sonucu elde ettiğiniz p3 puanı ile düz memur olma şansı elde edebilirsiniz. Bölüm dışından tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan memurlukları tercih ederek memur olabilirsiniz. Bu kadrolara atanabilmek için de en az 87-88 puan almanız lazım ki şansınız olsun. Alacağınız bu p3 puanıyla yılda iki kez yapılan ve toplamda 4 atama olmak üzere tüm merkezi atamalarda kullanıp tercih edebilirsiniz. Merkezi atamalarda atanacak yeterli bir puanınız yoksa açıktan alımları da deneyebilirsiniz elbette.  Aynı anda öğretmenlik ve memurluk konusunda da bazı ayrıntılar var. Misal düz memur olduysanız öğretmen olarak atanabilmeniz için kurumunuzdan muvafakat(geçiş izni) belgesi almanız gerekir. 
 
Not: Sorularınızı anında onaylamadığım için sitede görünmemektedir. Sorularınızın yayınlanmadığını düşünmeyin. Biriken soruları topluca cevaplandırırken hem sorunuz hem de cevabı yayına girmiş oluyor.
Not: Sorularınızı daha kolay sorabilmek, takip edebilmek ve diğer kişilerin sordukları sorulardan faydalanabilmek için soru-cevap sayfamızı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. http://www.bakalimbilelim.com/soru-cevap/
Bana Destek Olmak İstiyorsan! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşman bile yeterli olacaktır.