KPSS

ahmet asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

 merhaba sayın hocam..bir kac sorum olacaktı…1. gıda mühendıslerı ptt memurluklarını secebılıyormu ? 2. 4001 ve meslekı memurlukları kıt dahıl heryerde yazabılıyormu ? 3. açıktan alımlar 4 atama donemı harıcınde mı oluyor puanla basvuruluyor ?.4. dıyelım 700 alım yapıldı (ıns) 700 sırada kıne kadar herkes atanıyormu bransa gore? ..yada 500 alım yapıldı ..400 cu kısı veya  500 cu kısı atanıyormu brans sıralamasında?kı yanı sıstem alım sayısına kadar kı olan herkesı atıyormu ? ..tesekkurler..
 

ahmet replied 2 sene ago

cevap yok mu?

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar;

1)Bu tamamen PTT’nin ihtiyaçları ile alakalı bir durum. Misal nisandaki alımda mühendis alımı yapmış ama içinde gıda mühendisliği yoktu sanırım.

2)Pek anlayamadım bu sorunuzu…

3)Açıktan alımlar her an her zaman olabilir. Merkezi atamalardan bağımsızdır.

4)Sistem o şekilde değil. Sistem tercih listesinde yapılan tercihlere göre atama yapar. Yani 500 alım yapıldıysa 700. kişi de atanabilir. Niye… Çünkü kimisi tercih yapmaz, kimisi tek tercih yapar, kimisi bir sonraki atamayı bekler, kimisi başka kurumları bekler… vs. vs.

ahmet replied 2 sene ago

tskr ederım cevabınız ıcın…2 cı sorumda kıtlerle beraber 4001 ve meslekı memurlukları aynı anda lıstede yazabılıyormuyuz demek ıstemıstım ?