Kpss

Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

 Hocam ben ortaogretim kpss ye girmek istiyorum meslek lisesi  muhasebe bolumu mezunu olacagim  kac almam lazim kpss b den duz memurluk icin yada muhasebe icn

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar, alımı çok olan bir meslek lisesi bölümü değil maalesef muhasebe. 2015/1 haziran alımında 7 kişi, 2015/2 kasım alımında 3 kişi alınmış. Alımı az olsa da taban puanı 87 lere kadar düşmüş. Bu sizin için bir şanstır. Nitekim düz bir lise mezunu olsaydınız 95-96 puanla bile atanamazdınız kolayca. Bölümünüzden alım çok az ama 87 üstünde çok güzel puan alırsanız atanma imkanı elde edersiniz. 
 
Öncelikle merhabalar, bahsettiğiniz alım hangi kpss alımında yapılmış? Eski dönemlerdeki alımlarda kullanılmış bir kod olabilir. Nitekim şimdiki alımlarda sağlık bakanlığı ilgili vhki kadroları 4597 kodundan yapılıyor. 4597 kodu da;Sağlık İdaresi, Sağlık Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Kurumları Yöneticiliği lisans programlarını kapsıyor.
Kısacası 4597 kapsamında iseniz zorun yok. Son alımları incelerseniz 4597 koduyla vhki alımı yapılmaktadır. Yani tercih edebilirsiniz. 4001 dediğimiz kod ise tüm lisans mezunlarının ortak kodudur. 4001 koduyla açılmış memurlukları da tercih edebilirsiniz.
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.