KPSS atama dönemleri

Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar hocam, KPSS atama dönemlerinde genelde geçerli olan bi dönem-puan-kadro ilişkisi var mı?  Mesela 2016 puanıyla yapılacak ikinci atamada (yaz) ilk atamaya (kasım) göre daha düşük puanla atamalar olacaktır diyebilir miyiz? 3. 4. atamalar da bu nasıl seyreder vs.?

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, esasen bu konuda süregelen ve nispeten tutarlı olan bir ilişki vardı ama son dönemlerde azalan kadrolar vs. derken döngüde değişiklikler olmaya başladı. 
Normal şartlarda her yıl iki atama olmak üzere toplamda 4 atama vardır. Bu alımlar kasım ve haziran aylarında olur genelde ve haziran alımları çok daha fazla kadro içerir kasım aylarına göre. Bu sebeple ilk atama olan kasım atamalarında taban puanlar yüksektir. Daha sonraki haziran alımında genel bir düşüş ve rahatlama olur kadrolarda. Akabindeki 3. alım olan kasım alımında ise gelen kadro sayısı çok az olursa(Misal 2015 kasım alımı) hem taban puan düşüş göstermez hem de son alım olan 2016 haziran alımında daha tedirgin bir aday topluluğu oluşturup yüksek puanlıların dahi panikle her yeri yazmasına ve puanların düşmemesine neden olur.
 
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.