Kpss atama

İrem asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

merhabalar Ben fizyoterapi ve rehabilitasyon 4. sınıfa geçtim 2016 kpss lisans sınavında p3 puanım 83 sizce 2017 atamalarında atanmam mümkün mü ? Olmazsa düz memurluk tercihi için baska bir sınava girmem mi gerekiyor yoksa bu puan ile tercih yapma sansım var mı ?

ahmet replied 2 sene ago

bu sene gıda mühendislerinin puan yığılma aralıgı nedir? ..85 ile brans sıralama kac olur ?atanma olasılıgım nedır? . tahmını kac gıda muh sınava gırmıstır.. bu sene sınav daha zor ..kadro acıkları cok ..puanlar 84 lere kadar dusebılırmı bır ılk olarak.. 2006 /4 te oldugu gıbı hakkanıyetlık acısından.. tskler..

Ekrem Özdemir Staff replied 2 sene ago

Selamlar, 2014 KPSS atamalarında yaklaşık 450 adet gıda mühendisi alımı yapılmış. Puanların 84 ü görmesi için bu sayıdan daha fazla alım yapılması lazım. Şu an itibariyle sınavın 2014e göre zor-kolay olduğu konusunda elimde bir veri yok. Eğer ki 2014e göre zor ise benzer sayıda bir alım ile 84leri de görebilir tabiki. Umarım 2016/4 benzeri bir atama yine yapılır da puanlar yine düşer.

ahmet replied 2 sene ago

ıns. öyle olur cunku 2016 tarıhınde 2014 e gore daha fazla insan sınava girdi ve son dakikada sınav tarıhı degıstırıldı sonuclar ertelendı son dakıka alım yapıldı..daha fazla ınsan ve daha fazla hak var burada..ıns. adalet yerini bulur. BRANS SIRALAMASI nezaman acıklanacak bır bılgınız varmıdır? . sızce 84-85 bandı ılk 400 de varmıdır?.tskrler

Ekrem Özdemir Staff replied 2 sene ago

Selamlar, şu an ki sürecin karışıklığını siz de görüyorsunuz. O sebeple ney ne zaman açıklanır ve nasıl olur pek bilemiyoruz. Umarım ki süreç lehinize işler.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, çok enteresan değişiklikler olmazsa bu puanla atanırsınız diyorum ben. 

ahmet replied 2 sene ago

mrb .benım ıcın mı cevap verdınız..cok enteresan degısık lık olmazsa derken tskrler

Ekrem Özdemir Staff replied 2 sene ago

Selamlar, evet sizin için cevap verdim. Çok enteresan değişiklikten kastım, atıyorum bu yıl 500 kişi alındıysa seneye bir anda 100 kişiye düşmesi gibi durumlar…