Kpss atamaları

Öznur asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar Hocam; 2015/1 atamalarında Sakarya Üniversitesi : 75 , Çevre ve şehircilik Bakanlığı :78 gibi puanlarla atamalar gözüküyor. Bunlar nedir öğrenebilir miyim ? açıklama olarak ta memurluk lisans kadroları yazıyor.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, misal çevre ve şehircilik bakanlığında 3 kişilik bir memur alımı yapılmış ve 78 ile kapatmış. Nedeni ise bu memur kadrosunun 4099 (Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.) nitelik koduna sahip bölümlere açılmasıdır. Bu bölümlerin mezun sayısı vs az olduğu için doğal olarak düşük puanla kapatmış bu memurluk.
 
Misal sakarya üniversitesinde 2 kişilik bir memur kadrosu da 75 puanla kapatmış. Bunun nedeni ise 4133 nitelik kodundan alıma çıkmasıdır. Yani bu kod Eğitimde Psikolojik Hizmetler, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans programlarının birinden mezun olmak. durumlarını ifade eder. Ee bu bölüm mezun sayısı ve bu mezunlardan yüksek puan alan sayısı az olduğundan haliyle taban puanlar düşük oluyor…