KPSS B

Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba hocam elektrik elektronik mühendisliğinde 2016 sınavında atamada atanabilmem için sıralamam sizce kaç olmalı ve yds puanı gerekli mi?
Teşekkürler

Oktay Güven replied 2 sene ago

Selam Ekrem bey. Ben şu an iki yıllık biyomedikal bölümünü okuyorum. Ama atama yok malesef. Ben de kpssye girip memur olmak istiyorum. Şurda kpssye 6 ay kaldı. En az kaç puan alayım ki atanabileyim? O puanı alabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim? Matematiğim çok kötü hiç yapamıyorum. Ve hangi koddan sınava girmeliyim?

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, sizin mühendislik alanınızda dil puanı çok çok etkili değil atamalarda. Puan olarak da şu an 86 küsürlerde taban puanlar… 2016 kpss’nin atamaları geçmiş yıllara göre çok değişkenlik göstermezse (ki giderek azalıyor alımlar) 87 ve üstü puanlarda atanırsınız diyorum.
 
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.

Hülya replied 2 sene ago

Teşekkürler hocam, bir sorum daha olacak elk-elktronik müh. için en ideal kurumlar hangileri ?

Ekrem Özdemir Staff replied 2 sene ago

Selamlar; ideal kurum olayı nelere öncelik verdiğinizle alakalı hocam. Misal mesleğinizde kendinizi geliştirmek istiyorsanız teiaş ve eüaş gibi KİT kurumlarını tercih edebilirsiniz. ÖZellikle eüaş seçerken özelleştirme durumlarını takip etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra daha evrak-maşabaşı bişey istiyorsanız bakanlıkları yazabilirsiniz.