Kpss B'den A'ya Geçiş

Anonymous asked 3 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Hocam merhabalar 2016 Eylül’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olacağım yani yaz okulunda. Mayıs sonunda KPSS’ye girsem; hem alandan hem de GK/GY’den gireceğim. Sonuca göre GK/GY’den tercih yapsam okul bittiği gibi ilk tercihlerde atanabilir miyim ? En kötü 2. atamada atanabilir miyim hocam 90 gibi bir puan alsam, Tekirdağ veya Sakarya; VKHi olur mu ? Sonrasında da B grubunda çalışırken sınava hazırlannıp A grubuna geçiş yapabilir miyim. Bir de hocam Merkez Bankasında Düz Memur olmak için 90-95 arası bir puan alsam atanabilir miyim ? Onun içinde sınav vs. var mı B grubu gibi ?

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 3 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar, madde madde cevap vereyim ki daha anlaşılır olsun…

  1. Hem alandan hem gk-gy den sınava girebilirsin. Gk-gy den olası bir 90 puan ile ilk atamada dahi atanabilirsin. İkinci atamada ise garanti atanırsın. Tekirdağ düşük kapatan illerdendir(Çaktırma)
  2. Tercih yapabilmen için tercihlerin başladığı günden önce mezun olmuş olman lazım.
  3. B grubu memurluğa atandığında ve çalışmaya başladığında a grubuna hazırlanabilirsin elbette. A grubu bir mesleği kazandığında ise muvafakat(geçiş izni) alarak geçiş yaparsın atandığın mesleğe. Sıkıntı da çıkmaz kolay kolay.
  4. Merkez bankası alımlarını kendi yapıyor diye biliyorum. Lakin kesinlikle dil puanı istiyor. yds dil puanınız var ise merkez bankasının açıktan alımlarını takip edebilirsiniz.