Kpss için yardım

Seda asked 11 ay ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar.  Türk Dili Ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Malumunuz öğretmen olmak ziyadesiyle zor. Bu sebeple ve bazı maddi gerekçelerle başka bir alana yönelmek istiyorum. Kpss ye bu yıl da gireceğim ama bu sefer öğretmenlik yerine memur olmak maksadıyla. Ama bu konuda hiç bilgim yok. Bazı yazılarınızı okudum ama birebir sormak daha iyi olacak galiba. Bana hangi memurlukları önerirsiniz? hangisi için tahmini kaç puan gereklidir. Neler yapmalıyım nasıl yapmalıyım hiç bilmiyorum. Ve aileme daha fazla yük olmak istemiyorum. 4 de kardeşim var ikisi üni okuyor.  Yani anlayacağınız maaşı da önemli benim için. Fazla mesai olayı filan iyi olabilir.Bir de ek olarak bazı MEB onaylı sertifikalar var  orada burada görüyorum araştırırken. Kimisinden atanan da olmuş galiba. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?  Ya da internetten de kazanç sağlamak mümkün mü hali hazırda benim gibi biri için? Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek inanın. Şimdiden teşekkür ederim.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 6 ay ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, öncelikle şunu bilin ki hepimiz aynı durumdayız. Bırakın refah içinde yaşamayı, bel doğrultmak adına çabalıyoruz hep. Yani geçimi sağlamak için uğraşıyoruz anca.

Gelelim sorunuza… Şimdi öğretmenlik dışında düz memurluk kadroları için de uğraşabilirsiniz. Düz memurluk kadroları için de 2018 KPSS gk gy oturumlarına girmeniz yeterli. Yani bu oturumlar sonucunda alacağınız p3 puan türü ile 2 yıllık kpss geçerlilik süresi boyunca açılacak merkezi atamalarda; hem bölümünüze ait 4003 nitelik kodundan açılan düz memurlukları hem de 4001 kodlu lisans mezunlarının ortak memurluk kadrolarını tercih edebilirsiniz. 4001 kodu ortak lisans kodu olduğundan yüksek puanla kapatmaktadır bu koddan açılan memurluklar. En az 88-89 almanız lazım ki 4001 kodundan açılan memurluklara yerleşme şansınız başlasın. Bölümünüze ait 4003 kodundan da zaman zaman kadro açılmaktadır ama çok az sayıda olmaktadır. Ama bölüm kodunuzdan açılan memurluklar nispeten daha düşük kapatmaktadır. Yani 85-86 gibi puanlarla(açılacak kadro sayısına bağlı olarak) bölümünüzden açılan düz memurluklara da atanabilirsiniz. Özetle şunu belirtmek gerekir ki siz hedef olarak en ama en az 86 ve üzeri almayı düşünün.

İnternetten ek kazanç vs. konusunda da makale yazarak el gelir elde edebilirsiniz. Bununla ilgili bir yazı kaleme almıştım, buradan okuyabilirsiniz.

Üniversite Okurken Para Kazanmak Mümkün mü?