kpss memur

Mustafa asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba hocam,Ben dis protez(onlisans) ve isletme(lisans) mezunuyum, bu sene lisans tamamlama hakkida verildi saglikta 3. Universite olarak sosyal hizmetmi yoksa saglik yoneticiligimi okumaliyim kpssde hangisi avantajli olabilir. Kpss lisanstan sinava girdigim takdirde onlisans tercihi hakkida tanindi hangi alandaki memuriyet benim icin daha iyi olur sizce. Simdiden tesekkur ederim.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Öncelikle sosyal hizmetler bölümü yükselişte bir bölüm. Malum sosyal politikalar giderek önem kazanıyorum ve bu kapsamda özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iyi alımlar yapıyor. Misal şu an taban puanları 79lara kadar düşmüş durumda. Kesinlikle bu anlamda harika bir bölüm. Bana sorarsanız sosyal hizmetler bölümüne tamamlamanız daha iyi olur. Sağlık yönetimi de güzel bir bölüm fakat daha yeni yeni az sayıda alımlar yapılıyor. Yani geleceği bana göre parlak ama şu an alım sayısı az. Şu an lisans başvuruları başladı ve lisans tamamlama işiniz 2018den önce bitemeyeceği için lisans kpss’ye halihazırdaki işletme mezuniyetiniz ile başvuracaksınız. Tercih olarak da alt öğrenimini teknik hizmetler, sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfları kapsamındaki bölümlerden bitirenler, lisans kpss puanı ile bu bölümlerden açılan kadroları da tercih edebiliyor. Şu yazımı okuyabilirsiniz, ayrıca başka aklınıza takılan varsa sorabilirsiniz yine…
 
http://www.bakalimbilelim.com/alt-ogrenim-duzeyinden-kpss-ile-atanma/
 
 

Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Not: 2016 KPSS puanı hesaplaması için hazırladığım KPSS PUAN HESAPLAMA sistemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde genel bir fikir edinebilirsiniz.
Tıkla, KPSS Puanını Hesapla
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.