KPSS ortaogretim

Buse asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar hocam. Ben lisans son sınıf bankacılık ve finans ogrencisiyim. Ekim ayında yapılacak olan ortaogretim KPSS sınavına girecegim. Arastırdıgımda merkezi atamaların cok nadir olduğunu gordum. Sizce kurumsal atamalar için bir şansım olur mu ve kendi okuduğum bölümle ilişkili bi memurluk var mıdır?
Bir de eger atanırsam bu durum, 2018 lisans b grubu için tekrar sınava girmeme engel olur mu? Ayrıca sözlü mülakatlarda torpil oldugu konusunda soylentiler var bu durum da ümitsizliğe düşmeme sebep oluyor:(
Şimdiden teşekkür ediyorum…

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, keşke 2016 lisans KPSS’ye hazırlanıp girmiş olsaydınız. Daha doğru bir tercih olurdu. Hangi lise türü ve bölümünden mezunsunuz bilmiyorum ama eğer düz lise mezunu iseniz açılan kadro sayısı çok düşük ve atanabilmeniz için en az 95 civarı puan almanız lazım. Tabi siz yine de sınava girin ve alabileceğiniz kadar yüksek puan almaya çalışın. En azından zabıt katipliği, infaz koruma memuru gibi açıktan alımlarda şansınız olabilir.
Askerlikten muaf olmanıza gerek yok, erteletmiş ya da henüz askerlik döneminiz gelmemiş olduğunda memur olabilirsiniz. Memur olduğunuzda da askerlik zamanınız geldiğinde askere gider gelirsiniz.
Bu arada Bana DESTEK olmak istiyorsan telefonuna Mobil Uygulamamı indirebilirsin!
Uygulama aşağıdaki linkte, Tıkla ve Yükle
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bakalimbilelim.andrapp&hl=tr