kpss tercih

Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

hocam merhaba ben fen ve teknolojı ogretmenlıgı mezunuyum gecen yıl gırdım ve 65 aldım alan da…  p3 puanım ıse 72 . bu sene yenıden gırıcem kpss ye duz memurluk yada ogretmenlıkten bırı de olsa olur benım ıcın . ozellıkle denizli ilini istiyorum . duz memurluk denızlı ıcın kac puan yapmam gerekır en az ? ve 2015 dekı p3 puanımda 133 bındeydım bu senekı p3 puanım la 36 binin içindemi olmam gerekıyor bu sene 36 bın memur alıcaklarmıs ya . bırde tercıhlerımı yaparken ogretmenlık ıcın ayrı memurluk ıcın ayrı yapabılecekmıyım yoksa ıkısınden bırının tercıhlerınımı doldurup gondermek zorundayım . cok soru sordum ama ınsallah cevap verırsınız hocam . ıyı gunler dılerım . 

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar; tek tek cevaplayayım elimden geldiğince…
*Öncelikle öğretmenlik atamaları konusunda detaylı bilgim yok. Sadece genel bir gözle bakabildiğim kadarıyla 2015 atamalarında fen ve teknoloji öğretmenliği 78 küsürlerde kapatmış taban puanları. Demek ki bu civarlarda bir puanla atama imkanı elde edilebiliyor.
*Düz memurluk olarak tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılmış memurluklara girebilirsiniz fakat bu memurluklar içn en az 87-88 puan almanız lazım.
*Öğretmenlik için kullandığınız puan türü ile düz memurluk için kullandığınız puan türü farklıdır. Şimdi düz memurluk tercih edip kazanmanız durumunda öğretmenliğe geçiş için kurumunuzdan muvafakat(geçiş izni) almanız gerekecek… Yani öğretmenlik için iyi bir puanınız var ise düz memurluk tercih etmeniz mantıklı değil…
Bana sorarsanız 88-90 gibi p3 puanları elde etmeniz çok zor. En ama en doğrusu güzel bir şekilde öğretmenlik için hazırlanmak. Çünkü görünen o ki fen bilgisi öğretmenliği alımı iyi yapılıyor ve taban puanları da çok yüksek değil… 
Bilebildiklerim kadarıyla cevaplamaya çalıştım…
 
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.