i h asked 1 sene ago

İyi günler. Benim mühendislik diplomam var. Fakat yoğunluktan dolayı ne kadar yüksek alırsak alalım bölümümüz üzerinden atanmamız çok zor. Size sormak istediğim soru şu, lisans diplomasına sahip olanlar tek bölümü üzerinden mi sınava girebilir. Yani düz memurluk tabir ettiğimiz kadrolara atanma imkanımız var mı? Teşekkürler.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 1 sene ago

Merhabalar, hem bölümünüzden açılan kadroları hem de tüm lisans mezunlarının ortak kodu olan 4001 kodundan açılan uygun memurlukları tercih edebilirsiniz. Bahse konu 4001 kodlu düz memurluk kadroları için de en az 87 civarı puan almalısınız ki şansınız olsun.

esma replied 1 sene ago

iyi günler. 4001 kodundan açılan memurlukların tercih zamanı ne zaman? ben 2016 mayısta kpss ye girdim düz memurluk için tercih zamanı geçti mi

Emine replied 12 ay ago

Geçmedi esma hanım.http://www.osym.gov.tr/belge/1-24855/2016-yerlestirme-takvimi.html bakarsanız 21 Aralık’ta tercih zamanı başlıyor.Lisans mezunları ve 4001’den tercih yapacaksanız 2016/2, 2017/1 ,2017/2,2018/1 atamalarında tercih yapma hakkınız olacak.Toplam 4 hakkınız var yani.Genelde Kasım ,Haziran,Kasım,Haziran şeklinde gider.Ama darbe teşebbüsü derken bu atamalar Aralık ayına kaydı.Biriyle atanadığınızda diğer atamalarda tercih veremiorsunuz ayrıca.Ama denemenize rağmen atanamadıysanız bir sonrakinde de tercih verme hakkınız var.

Ekrem Özdemir Staff replied 12 ay ago

Detaylı cevabınız için Teşekkürler Emine Hanım.

Emine replied 12 ay ago

Rica ederim 🙂 Zamanında ben de bilgisiz olduğumdan nasıl bi his olduğunu biliyorum.Haddim olmayarak cevap verme isteğime karşı koyamadım.Kolay gele hocam.