Merhaba Hocam. Gazetecilik Lisans mezunuyum. Memurluk başlığı altında kendi bölümümle ilgili olarak sadece Trt'ye mi başvuru yapabilirim? Teşekkür ederim.

Sorun Cevap VerelimCategory: Kpss MemurlukMerhaba Hocam. Gazetecilik Lisans mezunuyum. Memurluk başlığı altında kendi bölümümle ilgili olarak sadece Trt'ye mi başvuru yapabilirim? Teşekkür ederim.
Anonymous asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba Hocam. Gazetecilik Lisans mezunuyum. Sınavdan sonra memurluk başlığı altında kendi bölümümle ilgili olarak sadece Trt’ye mi başvuru yapabilirim?
Teşekkür ederim.

mustafakiris replied 2 sene ago

formasyon alıp da sıze acılan 3 kadro ıcın de mucadele edebılırsın…. ogretmenlık ıcın uc kadro acılıyor sıze subatta ve eylulde… ama ogretmenlık kadrolarına basvurman ıcın formasyon alman gerekır. kpss taban 84 puanla ogretmen olabılırsın

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, sadece trt diye bir kaide yok. Merkezi alımda ilan edilen ve bölümünüzden açılan tüm kurum kadrolarını yazabilirsiniz. Misal 2014 kpss atamalarında genellikle üniversiteler sizin bölümünüzden memur kadrosu açmış. Toplam 11 civarı kadro açılmış. Yani az bir sayıda… Lakin  puanlar 82 ile 86 arasında değişmiş… Yani olası bir 82 üstü puan ile atanma şansı elde edebilirsiniz. Tabi ne kadar yüksek alırsanız şansınız daha da yükselir… Öğretmenlik konusunda fikrim yok ama konunuza cevap veren arkadaş bunla ilgili açıklama yapmış. Kendisine de çok teşekkür ederiz.
 
Not: Değerli arkadaşlarım, sorduğunuz tüm soruları kesinlikle cevapladığımı asla UNUTMAYIN.
Sorularınızı genelde biriktikten sonra toplu şekilde cevaplıyorum. Umarım hak veriyorsunuzdur.
Bana Destek Olmak İstiyorsanız! Yazılarımı sosyal medya hesaplarında paylaşmanız bile yeterli olacaktır.