merhabalar hocam, ben sağlık yönetiminden mezun olucam inşallah bu yıl. 2016 kpss gk-gy hazırlanıyorum. vhki, düz memur olarak atanabiliyor muyuz birde bana yayınevi önerebilir misiniz beyaz kalemin aldım ancak bitirip başka almayı düşünüyorum veya deneme testleri. teşekkürler saygılar

Anonymous asked 3 sene ago
handesezenn replied 3 sene ago

hocam benim size bir sorum daha olucaktı,ben kılavuzdan araştırdım 4001 koduyla açılmış kadrolardan sadece et ve süt kurumu ile türkiye yazma eserler kurumuna başvurabiliyorum. halbuki vhki tercih edebileceğimi duymuştum tek şartı meb onaylı bilgisayar sertifikası veya lisans eğitiminde bilgisayar dersi almış olman gerekiyordu. ancak vhki ye baktığım zaman başka birçok şart olduğunu görüyorum. vhki tercih edemicek miyim şu durumda yani hocam. teşekkürler, saygılar..

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 3 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhabalar, hem sağlık yönetimi mezunu olma şartı taşıyan alımlara hem de 4001 koduyla açılmış kadrolara başvurabilirsiniz. Bu şekilde memur olabilirsiniz. Sağlık yönetimi bölümünden fazla alım yapılmıyor, en son 2015/1(bir önceki alım) atamasında 21 kişilik toplu bir alım yapılmış. Ama bu kadar az kadro olmasına rağmen puanlar 85e kadar düşmüş. Demek ki hem mezun sayınız fazla değil hem de bu bölümden mezun olanların kpss den aldığı puanlar yüksek değil. Bunun dışında 4001 kodundan açılan alımlara da başvurabilirsiniz lakin bu kadrolara atanabilmek için en ama en az 87/88 puan almalısınız ki şansınız olsun. Yayınlar çok önemli değil, ihtiyaç yayınlarını da alıp bitirebilirsiniz. Önemli olan çeşitlilik. 

handesezenn replied 3 sene ago

teşekkür ederim hocam Allah razı olsun bilgilendirdiğiniz için

Ekrem Özdemir Staff replied 3 sene ago

Ben teşekkür ederim…