mrb

symnr asked 2 sene ago
petek temizliği

merhaba ben felsefe lisans mezunuyum formasyon belgem var ama atanma gibi bi şansım yok maalesef:) durduruldu atamalarımız. yeni mezunum kpss ile ilgili pek bir bilgim yok açıkcası kapa taslakta olsa bana nasıl bir yol izleyebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz

1 Answers
EkoYorum Staff answered 2 sene ago
petek temizliği

Selamlar, maalesef ki öğretmenlik şansı en düşük olan bölümlerden birinden mezun olmuşsunuz. Şimdi öğretmen olarak atanma şansınız yoksa geriye 4001 dediğimiz düz memurluklar kalıyor. Yani 2018 b grubu KPSS’ye girip 4001(tüm lisans mezunlarının ortak kodu) koduyla açılan memurlukları tercih edebilirsiniz. Fakat bu kod ortak bir kod olduğu için çok yüksek kapatmaktadır. Yani en az 88-89 almanız lazım ki atamalarda şansınız olsun. Siz yine de alabileceğiniz en yüksek puanı almaya çalışın ki en azından açıktan zabıt katibi infaz koruma memuru vb. alımlarda da şansınız olsun.

Sezen replied 1 sene ago

Merhaba benim de bir sorum olacak ben de ayni sekilde felsefe bolumu mezunuyum ve formasyonum var bir de meb onayli bilgisayar isletmeni sertifikam var lisans mezunu olarak bilgisayar isletmeni konumunda kpssyle memur olabilir miyim? Ya da aile ve sosyal politikalar bakanliginda sosyoloji mezunlarinin konumlandirildigi gorevlerde?

Ekrem Özdemir Staff replied 1 sene ago

Merhabalar, üstteki verdiğim cevap sizin için de geçerlidir. Eğer ki öğretmenlik dışındaki memurlukları tercih edecekseniz ancak felsefe bölümü kodundan açılmış memurlukları(ki alanınızdan düz memurluk kadrosu açılmıyor) ya da tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği 4001 kodlu memurlukları tercih edebilirsiniz. Meb onaylı sertifikanız ise bilgisayar sertifikası isteyen 4001 kodlu memurlukları da tercih etmenizi sağlar fakat neredeyse bütün adaylarda artık bilgisayar sertifikası var. Yani fark yaratan bir sertifika olduğunu söylemek pek doğru olmaz.