Puanıma ve Bana uygun Bir Kurum ?

Emine asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Merhaba..Kpss 2016\’dan 92,55.. puan aldım ve genel sıralamada 640.yım..Önceleri sınav odaklı çalıştığımdan kurumlarla ilgili hiçbir fikrim yok maalesef..Önceden tek istediğim kendi şehrimde, İzmir\’de kalmaktı..Ama İzmir\’de açılan 2014 kadrolarını incelediğimde genelde Sgk açmış..Ve sgk\’nın iş yükünün fazla olduğunu duymuştum..Bazıları puanını yazık etme dhmi falan yaz diolar ama gelir mi bimiyorum..Ayrıca farklı bir şehre gittiğim taktide kira parası falan da verceğimden çok fazla gelir yönünden bişi değişmez gibime gelio..Kadın olduğum için her kurum bana uygun mu onu da bilmiyorum..Benim için önemli olan iş yükünün (stresinin)az olup ,kadın olarak zorlanmayacağım,maaşın da iyi olabileceği bi yer 🙂 Biraz fazla şey istiyorum sanırım ama fikirlerinizi duymak isterim..Şu an ne düşüneceğini bilemez haldeyim.

Emine replied 2 sene ago

Bu arada yazmayı unutmuşum..Bölümüm Maliye..

Emine replied 2 sene ago

Bir de elinde yds 80 puanım var hocam.

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, yds isteyen bir kadro açılırsa elbette ki çok avantaj sağlar size.
Gerçekten çok iyi puan almışsınız, tebrik ederim bu anlamda.
Olaya sadece İzmir diye bakmayın. Biraz daha geniş düşünün. Atıyorum bir doğu olmasa bile Muğla, denizli, Çanakkale, Antalya gibi gibi yakın ve benzer illeri de tercihleriniz içine alın bence. Bu puanınızı da SGK gibi bir kurum için harap etmeyin kesinlikle. Sıradan bir memurluk yazmayın. DHMİ’yi ben de kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yanı sıra diğer KİT kurumlarını da tercih edebilirsiniz.

Emine replied 2 sene ago

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam.Birkaç gündür araştırıyorum..Dhmi yazmaya karar verdim ben de.Sizce ilk 2 atamada sıralamamla gelme şansı var mı ? Doğrusu şu günlerde ülke karışık ve alım sayıları da meçhul ama yine de bir fikir elde etmeye çalışıyorum.Dhmi ilk atamada açılmazsa örneğin açılana dek beklesem mi ki ..2014’de son alımlarda baya bir kadro açmışlar örneğin.

Emine replied 2 sene ago

Sıralamam 640 idi bu arada..4001’den de memur olarak girmeye çalışcağımdan yeterli olur mu ki bilemiyorum.

Emine replied 2 sene ago

Art arda soruyorum özür dilerim ama dhmi dışında tavsiye edebilceğiniz Kit’ler hangisi.Özelleşmeye giderlerse die korkuyorum biraz kit düşünmeye.

Ekrem Özdemir Staff replied 2 sene ago

Selamlar, dilediğiniz kadar sorabilirsiniz. Amacım zaten sizlerin aklındaki soru işareti sayısını olabildiğince azaltabilmektir. DHMİ dışında MKE, TEİAŞ, Eti Maden gibi kurumları da önerebilirim. Merak etmeyin siz bu puanla iyi bir kuruma rahatça atanırsınız.

Emine replied 2 sene ago

İnşallah hocam,çok teşekkür ederim