Yardım !

Ali asked 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Öncellikle merhaba,
Durumu hemen özet geçmek istiyorum. Anadolu Ticaret Meslek Lisesi- Bilgisayarlı Muhasebe Dalından 2014 yılında mezun oldum. Aynı yıl içerisinde Üniversiteye gittim ve Dış Ticaret bölümüne yerleştim. ( Ön lisans )  Ve bu sene okulumdan eksiksiz bir şekilde mezun olmuş bulunmaktayım. Kpss’ye gireceğim Dış ticaret atamalarına baktığımda atamaların çok az olduğunu ve çok yüksek puanlar ile atamaların gerçekleştiğini, sadece tek bir kuruma atanabileceğimi gördüm. Ben Ön lisans olarak Kpss’ye başvuru yapsam Düz memur olarak yerleşme imkanım var mı ?  Yoksa Ortaöğretim seviyesinde mi başvuru yapmalıyım ? 
Dipçe : İzmir’de yaşıyorum ve İzmir’e atanmak istiyorum ailevi sorunlarımdan dolayı.            
İvedilikle cevabınızı beklemekteyim.                                                                                                                                                                                                                  İyi çalışmalar dilerim.   

1 Answers
Ekrem Özdemir Staff answered 2 sene ago
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Selamlar, öncelikle şunu belirteyim ki bir alt öğrenim düzeyinden KPSS’ye giremezsiniz. Yani sadece önlisans KPSS’ye girebilirsiniz şu durumda.
Gelelim atanma durumlarına… Maalesef ki dış ticaret bölümünden memur alımları çok çok az. Taban puanlar da yüksek kapatıyor. Misal 2014 atamalarında toplamda sadece 4 memur alınmış ve 88 ile kapatmış. Tabi bölümünüz dışında tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodundan açılan memurlukları da tercih edebilirsiniz. Bu memurluklara girebilmek için ise en az 88 ve üstü puan almalısınız ki şansınız olsun.
Bir de şunu hatırlatayım. Gümrük bakanlığı kurum olarak kendisi memur alımına çıkıyor ve sanırım sizin bölümden de alım yapıyor. Bu sebeple Gümrük Bakanlığı açıktan memur alımlarını da takip edebilir ve değerlendirebilirsiniz.