Akdeniz Palet | Ahşap Palet Türleri

petek temizliği

Akdeniz palet bünyesinin sahip olduğu ahşap palet seçenekleri ve her ürüne uygun paletlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Palet seçeneklerimizi taşınacak her türlü ürünün özelliklerine uygun ve ekonomik olarak hizmetine sunmaktayız.
Ahşap paletler taşımacılıktaki gelişmelere rağmen hala en çok kullanılan palet türleri arasında yer almaktadır. Oldukça ekonomik ve kullanım kolaylığı özellikleri sayesinde her yıl satışlarında artış göstererek tercih edilmektedir. Ahşap palet özellikle türevlerine oranla toprakta çok daha kolay çözünebilmektedir. Geri dönüştürülebilmesi ve tamirinin kolaylığı ahşap paletlerin tercih edilebilirliğini çok büyük oranda arttırmaktadır.

 

Tahta Palet

Tahta palet ahşaplara göre yaklaşık 4’te 1 oranında depolamada boşluk sunmaktadırlar. Yapısı itibari ile montajlarında çivi ve benzeri metal bağ elemanı olmadığından sevkiyatı yapılan malın zarar görmesi en aza indirgenmektedir.


Yassı Paletler

Günümüzde yaygınca kullanılan otomotiv sektörüne özel JIT (Just In Time) yöntemi ile birlikte oldukça önemli bir hal alan malzeme akışı stratejisi özellikle paletlerin kullanılmasındaki önemi vurgulamaktadır. Yassı paletler istif işleri için çok ideal elemanlardır.

 

Kullanım Kolaylığı

Forkliftlerin aktif olarak kullanıldığı depolarda raf sistemlerinde yassı paletlerin kullanımı oldukça yaygındır. Forkliftler sayesinde iki veya dört yönlü paletler oldukça kolay kavranabilmekte ve istiflenebilmektedir. Kaliteli seçilmeyen paletlerin tercih edilmesi durumunda ise ürünlerde zarar ve istiflemenin bozulması ile hem zaman bakımından hem de ekonomik açıdan firmalara büyük zararlar verebilmektedir.

Daha fazlası için : http://www.akdenizpalet.com

 

Updated: 1 Ekim 2017 — 15:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir