Altın Yatırımı Nasıl Yapılır ?

 

Merhaba değerli okuyucularım… Bir “altın yatırımı” makalesinde tekrar buluştuk. Benim için keyif verici sizler için ise umarım fayda sağlayıcı nitelikte bir yazı olacak bu. Bundan önceki altın yatırımı ile ilgili yazılarımda, elimden geldiğince bu yatırım aracını tanıtmaya ve altın yatırımı yaparken dikkat edilecek noktalara değinmeye çalıştım. Bugün sizlere, sağlıklı bir altın yatırımı yapabilmenin tarifini paylaşacağım.

 

 

 

 

Malzemeler:

 

1) Gün içinde piyasayı takip edebilecek düzeyde yeterli vakit.

2) Gram altın alış-satış farkı en düşük olan bankadan açılmış bir altın hesabı.

3) En az 6 ay kesinlikle ihtiyaç duyulmayacak veya dokunulmayacak miktarda birikim.

4) Online alış-satış işlemleri için internet bankacılığı.

5) Yükselişlerde gaza gelmeyecek, düşüşlerde feryat figan etmeyecek düzeyde bir sabır…

 

 

Yapılışı:

Yastıkaltı Altınlar
Yastıkaltı Altınlar

Öncelikle gram altın alış-satış farkı en düşük düzeyde olan bankaları araştırıyoruz. Bununla ilgili diğer yazılarımda bazı banka tavsiyelerinde bulunmuştum. Çalışacağımız bankayı belirledikten sonra vadesiz altın hesabımızı açtırıyoruz. Bunun yanısıra internet bankacılığı kullanabilmek için internet bankacılığı şifremizi de alıyoruz. Daha sonra, en azından 6 ay boyunca ihtiyaç duymayacağımız, bozdurmayacağımız miktardaki birikimimizi ilgili banka hesabımıza atıp bir süre beklemeye geçiyoruz. Bu bekleme sürecinde gram altın alımı yapabileceğimiz en uygun seviyeyi tespit etmeye çalışıyoruz. Dikkat ederseniz en düşük seviyeyi değil en uygun seviyeyi bekleyeceğimizi söyledim. Nitekim en düşük seviye diye bir kavram yoktur altın fiyatlarında… Bu bekleme sürecinde hangi verileri takip edeceğimize, hangi değişkenleri dikkate alacağımıza, piyasayı nasıl yorumlayacağımıza, hareket noktamızı nasıl belirleyeceğimize dair temel varsayımları, piyasa bilgilerini sunan websiteler ve forumlar aracılığıyla kısa vadede öğrenebilirsiniz. Yine bu konuda, önceki yazılarımdan da altın yatırımı konusunda genel fikirler edinebilirsiniz.

 

Sağlıklı bir altın yatırımı yapabilmek için gerekli olan temel noktaları sizlerle paylaşmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir. Altın yatırımı ile ilgili sorularınız var ise yazı altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz. Emin olun her sorunuza dönüş yapılacaktır. Hepinize bol kazançlar dilerim.

Ekrem Özdemir

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Altın Yatırımı Nasıl Yapılır ?” için 5 yorum

 • 8 Haziran 2015 tarihinde, saat 11:04
  Permalink

  piyasayı izleyebilecek vakit olsa yatırım yapardım hele ki altın yükseliyorken çok güzel olurdu

  Yanıtla
 • 10 Haziran 2015 tarihinde, saat 23:12
  Permalink

  açıkçası şöyle aktarayım. senelerdir diyorum en garantili ve kazançlı yatırım aracı altındır. tabi bilinçli yapılırsa. piyasayı takip edip küçük küçük alırsanız kazanırsanız. birde uzun vadeli işlem yapmalısınız.

  Yanıtla
 • 25 Haziran 2015 tarihinde, saat 02:28
  Permalink

  Anlattığınız gibi sabır her işte şart ticarettede ancak birçok insan sabırsız bu yüzden kolay para peşinde… Çok güzel bir şekilde altın yatırımını anlatmışsınız teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 21 Temmuz 2015 tarihinde, saat 16:16
  Permalink

  Sanırım Altınları bir süre daha yastık altı yapacağız bu gidişle

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2015 tarihinde, saat 09:13
  Permalink

  Eğlenceli bir anlatım olmuş.Benim görüşüm altın uzun vadede kazanmak için iyi bir yol. Al-Sat değil Al-Yat’ta iyi bir birikim aracı. Tabii Al-Sat içinde gözlerin üzerinde olması kar getirir.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: