Ankara’da Araba Kiralamak Çok Kolay

petek temizliği

Plansız gidilen yollar keyiflidir. Başlangıç ve bitişi kestirilemeyen yollar… Sonra düşünceler sık bir ormanda daldan dala atlayan maymunlar gibi savrulur oradan oraya. Gidilen yollar gibi onlarında nerede başlayıp nerede duracağı belli değildir. Planlar heyecanın baş düşmanıdır hep ve plansız düşülen yollar bu anlamda anlamlıdır. Hayat güzel, yollar keyifli…

Ankara’yı hayatımın hiç bir döneminde sevmemişimdir. Bana göre ruhsuz bir şehirdir. Bu yüzden Ankara ziyaretlerim   nadirdir ve her gittiğimde en kısa sürede nasıl dönerim hesabını yaparım. İşin ilginç yanı Ankara’da yaşayan insanların ısrarla Ankara’yı ciddi anlamda çok seviyor olmaları. Çok değer verdiğim kaliteli insanlar var bu konuda Ankara’ya şiddetle bağlı olan. Sebebini hiçbir zaman çözemeyeceğim bir sevgi çeşidi bana göre, Ankara’ya duyulan sevgi !

 

Son ziyaretimde akşam saatleriydi Esenboğa Havalimanı’na inişim. Araba kiralama konusunda kararsızdım. Yollarını bilmediğim bir şehirde araba kullanmak zor olacaktı, üstelik Ankara trafiği hakkında çok değişik şeklinde duyumlarım vardı ama toplu taşıma, taksi gibi seçenekleri düşününce araba kiralamak makul göründü gözüme. Kararsız kalışımın bir sebebi de araba kiralama firmalarını sevmiyor oluşum aslında. İnternetten seçtiğiniz araba ile size gelen arasında dağlar kadar fark oluyor. Buda yetmezmiş gibi araba kiralayan firmalar size değişik değişik sorular soruyor, tepeden aşağı süzüyorlar, bir anlamda sorguya çekiyorlar. Ne iş yaparsın, Ankara’ya niye geldin, kredi kartın var mı ve bunun gibi tonla soru. İnternetten bulduğum http://www.arabakiralamaankara.net/ firmadan Megane marka dizel otomatik bir araba seçtim. Telefonda konuştuğum Mehmet abi pek ilgili ve oldukça düzgün konuşan birisi ama yine de arabayı teslim alana kadar tereddütlerim vardı. Havaalanında kapıda beni yine Mehmet abi karşıladı. Kendisi aynı zamanda firmanın sahibiymiş. Araba kiralama firmalarına karşı bende oluşan önyargıya inat çok kaliteli bir imajı vardı. Önce vaktim olup olmadığını sordu, acelem yok deyince kahve içelim diyerek hemen yakındaki şık bir cafeye gittik. Mehmet abi araba kiralama forumunu doldururken bir yandan sohbet ediyorduk. Ben saçma sapan sorgu tadında sorular beklerken bu tür bir muamele göremedim.Güne bomba gibi başlamıştım. Araba Kiralama Ankara o sabah gerçekten bir insan kazanmıştı.

 

Benim için kabus olmasını beklediğim Ankara ziyaretim böylece çok güzel başladı. Mehmet abinin Ankara yı bilmediğimi düşünerek araca koyduğu navigasyon cihazı sayesinde sıkıntı çekmeden tüm işlerimi hallettim ama Ankara trafiği için söylenen garip bir trafiği var yorumuna hak verdim. Ne İstanbul , ne de Antalya gibi değildi ama işin garibi herkes birbirini gayet iyi biliyor gibiydi. Trafikte çok garip denebilecek manevraları sanki birbirini yıllardır tanıyan şoförler gibi algılıyor ve öncesinden tepki veriyorlardı.

Okudunuz Mu?  Nokta Duşakabin

 

Ankara değişik bir şehir vesselam. Her ne kadar Araba Kiralama Ankara sayesinde rent a car firmalarına karşı oluşan ön yargım biraz kırılmış olsa da ve işlerimi kolayca halletmiş olsam da mecbur kalmadıkça uğraşamayacağım bir şehir olmaya devam edecek, üzgünüm ama böyle. Ya deniz olamayan şehir mi olurmuş hiç ?

 

Araba Kiralama Ankara ya ve Mehmet abiye teşekkürler…

5 thoughts on “Ankara’da Araba Kiralamak Çok Kolay

  1. Sektor cok buyuk olsuhu icin guven problemi haliyle yasiyoruz lakin gercekten ankarada sevdigim bir firma , gonul rahatligiyla ihtiyaciniz olduğunda ulaabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir