Antalya Denince…

petek temizliği

Antalya turizm bölgeleri arasında  hem yerli turistin hem de bütün dünyadan ülkemize gelen yabancı turistlerin yaz aylarında en çok ziyaret ettikleri tatil başkentidir. Antalya sadece şehir merkezi değil çevre tatil yöreleri ile turizm başkenti isminin hakkını veren bir yer. Bu yaz her ne kadar tamamını olmasa bile Antalya’nın bir çok yerini keşfettik.

 

Öncelikle altınızda arabanız yoksa Antalya’da tatil sıkıntılı olacaktır. Yazın ciddi sıcaklarda otobüslerde minibüslerde ulaşım sağlamaya çalışmak çok büyük dert. Arabanız varsa böyle bir sorununuz olmuyor ve eğer arabanız yoksa Antalya Rent a Car dan uygun fiyatlarla bir araç kiralayabilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Oldukça eski bir firma ve size sorun çıkarmadan kontrat imzalatarak depozito ödemeden arabayı teslim ediyorlar. Antalya Araç Kiralama konusunda yaklaşık 35 yıldır hizmet veren oldukça sağlam bir firma.


 

Arabanız altınızda olduktan sonrası ise kolay ve keyifli. Öncelikle Antalya’nın doğusu mu batısı mı ona karar vermeniz gerek. Biz genel olarak Batı tarafını tercih ettik. Kemer, Tekirova, Olympos , Kaş. Olympos’a giderseniz Olimpos Ağaç Evler de kalmayı ihmal etmeyin. Kaş’a gittiğinizde ise Kaputaş Plajı’nı görmeden sakın dönmeyin.

 

Detaylı bir gezi yazısı yazmak bu konuda oldukça zor. Size tavsiye aracınıza binin ve yol boyunca kahverengi tabelaları takip edin. Her biri ayrı bir dünyaya açılan güzellikler. Doğaçlama yapın, plansız gezmenin tadını çıkarın.

Updated: 2 Eylül 2015 — 08:23

4 Comments

Add a Comment
  1. bir plan program dahilinde gidilmiyorsa, en azından yola çıkmadan önce şehir hakkında biraz bilgi sahibi olunması hoş olur.

  2. Antalya da araba şart eğer giderseniz mesafeler çok uzak güzel bi paylaşım

  3. oldukça ekonomik ve iyi fiyatlar herkese tavsiye edilir

  4. kesinlikle ciddi bir şirketle yapılması gerekir. özellikle son yıllarda bu iş ayağa düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir