Arkeoloji ile Sanat Tarihi Mezunlarına Müjde Gelebilir!

Arkeoloji ile Sanat Tarihi Mezunlarına Müjde Gelebilir!

23 Aralık 2015 30 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Gerek küresel çapta gerekse ülke içinde ekonomik şartların zorlaşmasıyla birlikte kamuda çalışma isteği popülerliğini arttırarak devam ettiriyor. Devlet bünyesinde çalışma isteği, beraberinde daha zorlu bir yarışı meydana getiriyor. Devlet kapısında çalışmak isteyen aday sayısının artması ve memur alımlarının aynı oranda artış göstermemesi, memurluk yarışını daha çetin bir hale getiriyor. Bölümünden düzenli olarak memur alımları yapılan adaylar nispeten daha şanslı iken bölümünden alımı olmayan ya da çok az alım yapılan mezunlar çok sıkıntı çekiyor.

 

Bölümünden alım yapılmayan ya da bir kaç kadro açılan mezunlar, kpss memurluk sürecine 1-0 geriden başlıyor. Bahse konu bölümler arasındaki arkeoloji ile sanat tarihi mezunlarını ilgilendiren bir konuyu paylaşacağım sizlere. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL, geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamalarda Maliye Bakanı ile görüştüğünü ve 300’ün üzerinde kütüphaneci, arkeolog ve sanat tarihçisi alınacağını belirtmiştir.

kültür bakanlığı memur alımı

kültür bakanlığı alımlarıBahse konu alımın ne zaman gerçekleştirileceğine dair elimizde bir veri olmasa da bu bölümlerden mezun olan adayların konuyu dikkatle takip etmesi faydalarına olacaktır. Şahsi düşüncem; Kültür ve Turizm Bakanı’nın genel tavrından yola çıkarsak bu bakanlıkla ilintili diğer bölümlerden mezun olup alımı yapılmayan memur adayları için de umut ışığı doğmuştur. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir ÜNAL, umarım alımı yapılmayan turizm ve türevi bölümler için de personel alımı düşüncesinde olur.