Barkod Etiketleri Hakkında Genel Bilgi

kampanya haberleri
kampanya haberleri

Günümüzde piyasa, dünya genelinde, özellikle gelişmiş ülkelerde ürünlerin birbirinden ayrılmasında ve niteliklerinin belirlenmesinde etiket kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu durum ülkemiz için de geçerlidir. Etiket çeşitleri olarak, karton etiket, kartel ve hastane etiketi, aile hekimliği etiketi, hal ve pazar etiketi, gözlük etiketi, Avrupa akmaz, care label, tyvek, silvermat, rulo çıkartma, ipek asetat, ütüyle yapışan, termal ve termal transfer etiket, rfid ve ribon etiket çeşitlerini bulmak mümkündür.


Barkod etiketleri, satışa sunulan ürünlerin, seri ve referans numaralarını içerir ve ambalajlara veya ürünlere eklidir. Her ürünün farklıdır. Örneğin, gıda ürünlerinde, kolayca eriyebilen ince etiketler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, dayanıklı tüketim ürünlerinde daha farklı içerikte barkodlar uygulanmaktadır. Barkod etiketleri, genellikle, ilaç, kitap ve gazete gibi basım eserleri, kozmetik gibi ürünlerde yoğun şekilde kullanılmaktadır.

barkod etiketBarkodlar, önemli olarak, ürünlerin imalat yerleri ve fiyatları gibi çeşitli bilgileri içermektedir. Bu özellikler, barkodlardaki referans numaralarında yer almaktadır. Numaralar, barkod okuyucularla işlendiğinde bilgilere hemen ulaşmak mümkün olmaktadır.

Etiketlerin hazırlanması için kullanılan aletlere ise, etiket yazıcı adı verilmektedir. Etiket yazıcılar, bilgisayar donanımlı olan ve yüksek çözünülürlüğe sahip aletlerdir. Çok kısa sürede, çok sayıda etiket hazırlama kapasitesi olan makinelerdir.

Etiketleri doğru almak, bunun yanında en uygun barkod okuyucuları kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda en profesyonel bilgileri internet sitemizden ve firmamızdan alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için http://www.sembolbarkod.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ekrem Özdemir

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

You may also like...

9 Responses

 1. veysel dedi ki:

  Barkod teknoloji sinin zebralardan esinlenildiğini okumuştum doğrumudur yazı çok açıklayıcı olmuş elinize sağlık

 2. Bilal Can dedi ki:

  barkodlarda ürünün menşei belirtilmiyor nedense hep orada paketlendiği ülkenin kodu yazar

 3. serkan dedi ki:

  alışveriş merkezleri için süper bişey bize bir faydası yok ama. nerden üretildiğini bile bazen anlamak mümkün

 4. Caner dedi ki:

  İlk defa okudum bu bilgileri meğer barkodlar neymiş be :))

 5. sermiyan dedi ki:

  Şu yaşıma geldim daha çözemedim bu barkod olayını. Hem iyi hem kötü birşey. Her türlü dolandırıcılık döner bu işlerde.

 6. best54 dedi ki:

  başlı başına teknik ekipman isteyen bir sistemden bahsedilmiz anladığım kadarı ile profosyonel konu uzmanı insanların işi.

 7. erhan dedi ki:

  barkod aslında birnevi ürürnün kimliği ve üretildiği ülkeyi gösteriri tabi bu resmi olan barkodlar için uluslararası gönderim yapılan barkodlarda ancak çok kimse bunu bilmiyor

 8. Mahmut dedi ki:

  Barkod tabiki olmazsa olmazlardan hangi ülkenin olduğundan tutunda stok takibi kolaylığı sağlaması cabası

 9. hande dedi ki:

  barkod basımı aslınd atakip eidldiğind eçok faydalı çunku stok hareketini ve ürünün güvenliğini görebiliryorsun yani bir anlamda garanti belgesi gibi bişey ama ülkemizde regal olmayan barkod çok sayıda bu nednele denetlemelerin yapılmaıs gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir