Barkod Etiketleri Hakkında Genel Bilgi

Barkod Etiketleri Hakkında Genel Bilgi

3 Temmuz 2015 9 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Günümüzde piyasa, dünya genelinde, özellikle gelişmiş ülkelerde ürünlerin birbirinden ayrılmasında ve niteliklerinin belirlenmesinde etiket kullanımı yaygınlaşmaktadır. Bu durum ülkemiz için de geçerlidir. Etiket çeşitleri olarak, karton etiket, kartel ve hastane etiketi, aile hekimliği etiketi, hal ve pazar etiketi, gözlük etiketi, Avrupa akmaz, care label, tyvek, silvermat, rulo çıkartma, ipek asetat, ütüyle yapışan, termal ve termal transfer etiket, rfid ve ribon etiket çeşitlerini bulmak mümkündür.

Barkod etiketleri, satışa sunulan ürünlerin, seri ve referans numaralarını içerir ve ambalajlara veya ürünlere eklidir. Her ürünün farklıdır. Örneğin, gıda ürünlerinde, kolayca eriyebilen ince etiketler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, dayanıklı tüketim ürünlerinde daha farklı içerikte barkodlar uygulanmaktadır. Barkod etiketleri, genellikle, ilaç, kitap ve gazete gibi basım eserleri, kozmetik gibi ürünlerde yoğun şekilde kullanılmaktadır.

barkod etiketBarkodlar, önemli olarak, ürünlerin imalat yerleri ve fiyatları gibi çeşitli bilgileri içermektedir. Bu özellikler, barkodlardaki referans numaralarında yer almaktadır. Numaralar, barkod okuyucularla işlendiğinde bilgilere hemen ulaşmak mümkün olmaktadır.

Etiketlerin hazırlanması için kullanılan aletlere ise, etiket yazıcı adı verilmektedir. Etiket yazıcılar, bilgisayar donanımlı olan ve yüksek çözünülürlüğe sahip aletlerdir. Çok kısa sürede, çok sayıda etiket hazırlama kapasitesi olan makinelerdir.

Etiketleri doğru almak, bunun yanında en uygun barkod okuyucuları kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda en profesyonel bilgileri internet sitemizden ve firmamızdan alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için http://www.sembolbarkod.net adresini ziyaret edebilirsiniz.