Bayilik Almak Zor Mudur?

petek temizliği

Çoğu girişimci bayilik alarak, kısa süre içerisinde büyük kâr oranlarına ulaşmayı düşünmekte ve bu amaçla büyük firmaların kapısını çalmaktadır. Alanında bilinen bir markanın ismini taşımak, işleri büyük oranda kolaylaştırdığından özellikle kalburüstü firmalardan bayilik almak zorlu bir sürece işaret edebilmektedir. Hatta, bazı firmaların başka şehirlere ve ilçelere açtıkları ikinci, üçüncü şubeleri dahi tek elden yönetmeyi istediğinden bayilik vermemeyi dahi tercih ettiğini biliyoruz. Bu nedenle firmalar bayilik verecekleri insanlarda bazı kıstaslar aramaktadır. Bunlar vizyon, tecrübe, para gibi çeşitli unsurlardır. Yeterli paranız olsa dahi tanınmış bir firmadan bayilik alamama riskiniz bulunmaktadır. Bu yüzden, bayilik almak istediğiniz firmanın önüne hazırlıklı ve talepkâr bir imajla çıkmanız sizler için faydalı olacaktır. Bayilik veren firmalar hangileridir, merak ediyorsanız vebayilik.com adlı siteye göz atabilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından derlenmiş pek bu site aracılığıyla pek çok bayilik hakkında kısa yoldan önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Seçim Yaparken Zorlanıyorsanız, Daha Çok Araştırma Yapın

Bayilik almak istediğiniz firmalar üzerinde detaylı araştırmalar yapmanız, ilerisi için önemlidir. Zira, ”A” ve ”B” firmaları arasında tercih etmekte zorlanıyorsanız, bu durumu avantaja çevirmek sizin elinizde. Söz konusu firmanın bayiliğini yapan alt kuruluşlarla görüşmek, bölgedeki yatırım alanınızda faaliyet gösteren diğer kuruluşları araştırmak gibi aktivitelerle risk oranını düşürmeniz mümkün. Şunu unutmamalısınız ki, her firma herkese bayilik vermiyor. Eğer kafanızda belirlediğiniz firmadan olumsuz bir geri dönüş alırsanız umudunuzu kesmeyin ve araştırmaya devam edin. Kazançlı olmak için çok fazla çalışmak gerektiğini aklınızdan asla çıkarmayın. Bayilik veren firmalar değişiklik gösterdiğinden alanında hizmet veren kuruluşları sıralayın ve çalışmaya başlayın.


bayilik almak

Bayilik, Yeni Bir Adla Kurulmuş Firmalardan Daha Avantajlıdır

Baylilik almakla, sıfırdan yeni bir adla hizmet veren rakiplerinizin önüne geçmiş olursunuz. Çünkü bir kuruluşun tanınması, müşterinin onun hakkındaki yorumu, bu yorumlar çok olumlu olsa bilen şehre yayılması uzun bir süreçte gerçekleşmektedir. Bu nedenle bayilik veren firmalar önemlidir. İki taraf da bu yoldan kazanç sağlamaktadır. Birçok firma, bayiliklerinden belli oranlarda kâr alır. Yani siz kazandıkça onlar da kazanır. Bu yolun müşterek yürünmesi gereken bir yol olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve en iyi yapabileceğiniz, vizyonunuzun ve aklınızın uyuştuğu şirketlerle iş yapmaya özen gösterin. Örnek olarak Giyim Bayilikleri kategorisine göz atabilir ve sektörde bulunan firmaların şartlarını ve yatırımcısına sağladığı destekler hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Updated: 1 Ekim 2017 — 15:41

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir