Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

22 Mayıs 2015 18 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Evlerde sürekli olarak kullanmış olduğunuz ürünlerin başında beyaz eşyalar gelir. Günlük işlerin birçoğu bu ürünler sayesinde halledilmektedir. Çeşitli markaların çok sayıda modelini bulabilir ve bunlar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Ancak beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Çünkü kalitesiz ürünler satın alırsanız kısa zamanda bozulabilir ve tekrar masrafa girmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak seçiminizi dikkatli bir şekilde yaparsanız, herhangi bir sorunla karşılaşmanız da söz konusu olmaz. Böylece uzun bir zaman boyunca aldığınız ürünü kullanma fırsatınız bulunur.

 

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Buzdolapları her mevsim kullanılan ürünlerdir ve besinlerin muhafazasını gerçekleştirme işlevi görürler. İç ve dondurma kapasitesine satın almadan önce dikkat etmeniz gerekir. Eğer elektrik kesintisi gibi sorunlar ortaya çıkarsa, saklama süresini de öğrenmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Dış kapağın açılış şekli, rafların kullanışlı olması ve A sınıfı olması da dikkat etmeniz gereken başka konular arasında bulunur.

Beyaz Eşya Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 

Çamaşır Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bu ürünler de oldukça farklı şekiller ve farklı teknik özellikler barındıracak şekilde üretim sürecinden geçerler. Fiyat farklılıklarının oluşmasındaki en büyük neden teknik özelliklerdir. Ürün satın almadan önce;

  • Makinanın yıkama hacmi
  • Kaç programlı olduğu
  • Sahip olduğu sıkma hızı
  • Ses düzeyi
  • Motorun garanti süresi

Beyaz eşya satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bunlar vardır. Özellikle motorun garanti süresi ne kadar uzunsa, sizin için o kadar avantajlı bir durum olur. Böylece büyük çaplı arızalarda iade şansınız da bulunacaktır.

 

Fırın/Ocak Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fırın satın alırken emaye kalitesi ön planda tutulmalıdır. Kapak ve iç kısmının kolay temizlenebilir olması, kullanım sırasında size zorluk çıkartmaz. Turbo fan gibi özellikler kullanıcı ihtiyacına göre değişebilir. Ocak seçimi yaparken de, özellikle gaz emniyeti bulunmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ocağın düğmeleri ne kadar kaliteli olursa kullanım ömrü de fazla olacaktır.

 

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

3 programlı bulaşık makinesi satın almanız yeterli olacaktır. İç kısımda kullanılan sepetlerin dizaynı ve genişliği de yerleşim sırasında size kolaylık sağlar. Genel olarak bulaşık makinelerinin ayırıcı özellikleri arasında bunlar yer alır.

Beyaz eşya satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bunları sıralayabiliriz.

 

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazılarda tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.