güncel kampanyalar

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere lisans Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

memur alimlari

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Memur Alımları

 

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunları, çift yıllarda yapılan Lisans KPSS’nin genel kültür, genel yetenek oturumuna girmelidir. Buradan alınan P3 puan türü ile merkezi atamalarda bölümlerinden açılan memurluk kadrolarını tercih edebilirler.

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur alımları aşağı yukarı bütün atama döneminde yapılmaktadır. Fakat memur alımlarındaki genel düşüş bu bölüme de yansımış olup bu bölümden açılan memurluk kadroları da azalmıştır. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden açılan kadrolar genellikle kütüphaneci unvanlı memur alımlarıdır. Yani kütüphanecilik memur alımları genel itibariyle bu bölümden yapılmaktadır. Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur alımları sadece merkezi atamalarda olmayıp açıktan memur alım ilanlarında da bu bölümden memur alımları yapılabilmektedir.

2012 KPSS döneminde Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 320 civarı bir alım yapılırken, 2014 KPSS döneminde ise ilk 3 atama dönemindeki Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur alımları 100 civarında gerçekleşmiştir. Rakamlardan da görüleceği üzere Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur alımlarında en az 2 katlık bir düşüş olmuştur.

 

 

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Memur Atama Puanları

 

2012 B Grubu KPSS memur alımlarına bakıldığında Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü memur atama puanlarının 69 puan seviyelerine indiğini görüyoruz. 2014 KPSS atamalarında ise Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü atama puanları üçüncü atamalar itibariyle 76 civarındadır. Her ne kadar alım sayısı çok fazla olmasa da taban puanlardan görüleceği üzere düşük puanlı memurluklar kapsamında değerlendirebiliriz bu bölümü. Bu bölümden mezun olup 2016 Lisans KPSS’ye giren adaylar, 80 ve üzeri bir puan alması durumunda, düşük puanlı memurluklar kapsamında değerlendirebileceğimiz bu bölümden büyük ihtimalle memurluğa atanabilecektir.

Kategori: KPSS Memurluk

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Bilgi Belge dedi ki:

    Adıyaman Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Lisans ve Yüksek lisans mezunu öğretim elemanı arıyor ilan linki : https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/?sessionid=54416

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: