Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü, adından da anlaşılacağı üzere tıp alanında kullanılan cihazların bakımı, onarımı, kullanımı konularında kalifiye eleman yetiştirmeyi hedef edinmiş iki yıllık bir üniversite programıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte tıp alanında kullanıma sunulan cihazların da arttığını hesaba katarsak çok önemli bir alan olduğunu söyleyebiliriz.


Bölümün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 30 civarı bir alım yapılmış. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış ilk atama olan 2016/2 KPSS atamasında toplam 30 civarı kadro açılmıştır. Kalan üç atama döneminde yine bu miktarda bir alım olabileceğini düşünmekteyiz.

Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Atama Puanları

2014 KPSS atamaları döneminde biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü atama puanları yaklaşık 82 seviyelerini görmüştü. 2016 KPSS’nin ilk alımı olan 2016/2 KPSS atamasında ise yine 82’li seviyeleri görmüştür. Bu durum bölümden mezun olan aday sayısının çok yüksek olmadığına işaret etmektedir. Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü ile ilgili düşüncelerimiz olumlu olup ilerleyen yıllarda özel sektör de dahil olmak üzere çok daha avantajlar sunabilecek bir bölüm olduğunu düşünmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir