Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Alımları

 

Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü, adından da anlaşılacağı üzere tıp alanında kullanılan cihazların bakımı, onarımı, kullanımı konularında kalifiye eleman yetiştirmeyi hedef edinmiş iki yıllık bir üniversite programıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte tıp alanında kullanıma sunulan cihazların da arttığını hesaba katarsak çok önemli bir alan olduğunu söyleyebiliriz.

Bölümün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 30 civarı bir alım yapılmış. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış ilk atama olan 2016/2 KPSS atamasında toplam 30 civarı kadro açılmıştır. Kalan üç atama döneminde yine bu miktarda bir alım olabileceğini düşünmekteyiz.

 

 

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Atama Puanları

 

2014 KPSS atamaları döneminde biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü atama puanları yaklaşık 82 seviyelerini görmüştü. 2016 KPSS’nin ilk alımı olan 2016/2 KPSS atamasında ise yine 82’li seviyeleri görmüştür. Bu durum bölümden mezun olan aday sayısının çok yüksek olmadığına işaret etmektedir. Biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü ile ilgili düşüncelerimiz olumlu olup ilerleyen yıllarda özel sektör de dahil olmak üzere çok daha avantajlar sunabilecek bir bölüm olduğunu düşünmekteyiz.

Kategori: KPSS Memurluk

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: