Borsada Kazanma İhtimalimizi Nasıl Arttırabiliriz?

kampanya haberleri
kampanya haberleri

Borsada kazanmak bir oyun değil kendine has kuralları olan ciddi bir iştir. Aşağıda vereceğimiz ipuçları ile siz de kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.


Borsada Nasıl Kazanırsınız?

-Korku, endişe, stres gibi duygularınızdan bir an önce arının. Manüpilasyoncular sizin bu zaaflarınızı çok güzel kullanırlar.

-Oynamayı düşündüğünüz hisse şayet KAP’ ta bedelsiz hisse dağıtımı ve kar açıklaması yapmamışsa 30 TL üzeri hisselere hiç girmeyin ya da az miktarlarda alın. Borsada 6 TL’ nin üzerinde olup kar payı dağıtan hisse bulmanız çok zordur. Genellikle kar payları yıllık olarak hisse başına 1 TL’nin altında bir seyir izlerler. Varlığı ne kadar yüksek olursa olsun eğer kesinleşmiş bedelsiz dağıtımı da yoksa bir hissenin 20 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

Düşünce Al, Yükselirse Sat

-Şu herkesin bildiği basit kuralı uygulamaktan çekinmeyin. Sağlam ve güvenilir bir şirketin hisselerini, düşünce alıp yükselişe geçtiğinde ise satmalısınız.

borsada kazanmak

Spekülatörlerin Oyununa Gelmeyin

-Bir hisse piyasa şartlarına aykırı olarak sürekli yükseliş trendinde ise kesinlikle bu hisseyi almaya çalışmayın. Spekülatörler hiç ummadığınız bir anda hisseyi dip yaptırarak sizin büyük miktarlarda zarar görmenize ve borsada kazanma ihtimalinizi sıfıra indirmeye sebebiyet verebilirler.

-Spekülatörlerin her türlü oyuna karşı uyanık olun. Örneğin elinizdeki hisse çok taban yaptırılmış bir hisse olabilir. Bu hisse sağlam ve çok pahalı olmayan bir hisse ise sakın spekülatörlerin oyununa gelip hissenizi satmayın. Burada önemli olan paniğe kapılmadan hissenizin yükselmesini beklemektir. Yani herşeyde olduğu sabır önemli bir faktör.

Devlet Kurumlarının Hisselerini Almaya Çalışın

Borsada kazanmak için aldığınız hisselerin sektörde kendini kanıtlamış büyük şirketlere ait olmasına veya devlet kurumu olmasına özellikle dikkat edin. Bu sizin kazanma ihtimalinizi artırır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu hisselerin 20 TL’ yi geçmeyenlerini almaya çalışın

Umarım sizler için genel bir bilgilendirici paylaşım olmuştur. Bir sonraki yazılarda buluşmak üzere, hoşçakalın.

Ekrem Özdemir

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

You may also like...

14 Responses

 1. irem dedi ki:

  iyi bir aracı kurumla çalışmak da olabilir diye düşünüyorum ..

 2. elitstilcom dedi ki:

  hiç anlamam bu işlerden 🙂

 3. Mustafa dedi ki:

  Oturucaksın grafikleri inceleyeceksin ne zaman çıkmış ne zaman inmiş firma hakkında çıkan haberler yorumlar üf uzun iş 🙂

 4. Param yok ama olsa da borsada kaybetme riskine girmezdim 🙂

 5. Nahide Zereyak dedi ki:

  bu işlerin mutlaka bir ehber eşliğinde yapılmasında fayda var.. Bu açıdan yazınız çok faydalı olmuş. Teşekkürler..:

 6. Bilal Can dedi ki:

  bir rehbere kesinlikle ihtiyaç var ve çok riskli bir iş. ben cesaret edemedim daha

 7. onewideo dedi ki:

  borsada kazanmak mı 7 haziran seçimlerinden sonra birileri kazanacak artık.. Herkese bol şans

 8. Zehra dedi ki:

  Borsada kazanmak riskli fakat günlük ev ihtiyaçlari için düşünenler garanti olan büyük firmalara yatirmaları daha mantıklı

 9. Kaan dedi ki:

  Kazanmak istiyorsanız, yatırım yapmadan önce hissenizi seçin ve bir müddet takip edin. Sadece hisseyi değil aynı zamanda piyasayı da takip edin. Eğer seans içinde yüksek oynamaların olacağını düşünüyorsanız da al-sat yaparak kazancınızı artırabilirsiniz.

 10. selim dedi ki:

  kafam baya karıştı. bu işler iyi takip yaparsan oluyor.

 11. selim dedi ki:

  aşk da kazanamadık bir de borsayı mı denesek 🙂
  1-2 arkadaşım yapıyor iyide para kazanıyorlar ama tamamen şans işi

 12. Murat dedi ki:

  İyi analiz piyasa takibi ve reel şirket bağlantıları gerekli bununla kalmayıp gizli bilgi takibi ve risk alımı

 13. Eren dedi ki:

  Bilen birine danışmadan borsaya girmek tehlikeli 🙂

 14. Selçuk dedi ki:

  Zamanında az kafa yormadım bu işlere. Kendimce bazı fikirlerim oluştu ama borsa bana pekte uygun gelmediği için uzak durdum. Temel analizi iyice öğrenmek gerekir körü körüne borsaya girmek olmaz öncesinde iyice dersinize çalışmalısınız.Temel analizi yaparak şirketi tanıyacak teknik analiz ile de yatırım miktar ve zamanınıza karar vereceksiniz. Temel analiz için öğrenebildiğiniz kadar çok şey öğrenin fakat teknik analiz için çok detaya girip kafanızı karıştırmayın sonra benim gibi Matrix’e bağlayabilirsiniz. 🙂 Tabii bu söylediğime tam zamanlı bir yatırımcı olmak isterseniz uyun aksi halde altın almak gibi sağlam bir şirkete uzun vade de yatırın paranızı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir