Borsada Kazanma İhtimalimizi Nasıl Arttırabiliriz?

Borsada Kazanma İhtimalimizi Nasıl Arttırabiliriz?

25 Mayıs 2015 14 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

Borsada kazanmak bir oyun değil kendine has kuralları olan ciddi bir iştir. Aşağıda vereceğimiz ipuçları ile siz de kazanma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

Borsada Nasıl Kazanırsınız?

-Korku, endişe, stres gibi duygularınızdan bir an önce arının. Manüpilasyoncular sizin bu zaaflarınızı çok güzel kullanırlar.

-Oynamayı düşündüğünüz hisse şayet KAP’ ta bedelsiz hisse dağıtımı ve kar açıklaması yapmamışsa 30 TL üzeri hisselere hiç girmeyin ya da az miktarlarda alın. Borsada 6 TL’ nin üzerinde olup kar payı dağıtan hisse bulmanız çok zordur. Genellikle kar payları yıllık olarak hisse başına 1 TL’nin altında bir seyir izlerler. Varlığı ne kadar yüksek olursa olsun eğer kesinleşmiş bedelsiz dağıtımı da yoksa bir hissenin 20 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

Düşünce Al, Yükselirse Sat

-Şu herkesin bildiği basit kuralı uygulamaktan çekinmeyin. Sağlam ve güvenilir bir şirketin hisselerini, düşünce alıp yükselişe geçtiğinde ise satmalısınız.

borsada kazanmak

Spekülatörlerin Oyununa Gelmeyin

-Bir hisse piyasa şartlarına aykırı olarak sürekli yükseliş trendinde ise kesinlikle bu hisseyi almaya çalışmayın. Spekülatörler hiç ummadığınız bir anda hisseyi dip yaptırarak sizin büyük miktarlarda zarar görmenize ve borsada kazanma ihtimalinizi sıfıra indirmeye sebebiyet verebilirler.

-Spekülatörlerin her türlü oyuna karşı uyanık olun. Örneğin elinizdeki hisse çok taban yaptırılmış bir hisse olabilir. Bu hisse sağlam ve çok pahalı olmayan bir hisse ise sakın spekülatörlerin oyununa gelip hissenizi satmayın. Burada önemli olan paniğe kapılmadan hissenizin yükselmesini beklemektir. Yani herşeyde olduğu sabır önemli bir faktör.

Devlet Kurumlarının Hisselerini Almaya Çalışın

Borsada kazanmak için aldığınız hisselerin sektörde kendini kanıtlamış büyük şirketlere ait olmasına veya devlet kurumu olmasına özellikle dikkat edin. Bu sizin kazanma ihtimalinizi artırır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu hisselerin 20 TL’ yi geçmeyenlerini almaya çalışın

Umarım sizler için genel bir bilgilendirici paylaşım olmuştur. Bir sonraki yazılarda buluşmak üzere, hoşçakalın.