Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Memur Alımları

Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü, adından da anlaşılacağı üzere daha ziyade sekreterya hizmetleri görevine yönelik personel yetiştiren bir önlisans bölümüdür.  Genel itibariyle bayanlara yatkın bir bölüm olmakla birlikte erkek adaylar da bu bölümü tercih edebilir. Nitekim kamu kurumlarına yapılan memur alımlarında, bayan-erkek seçiciliği olmamakla birlikte özel sektörde ise bayan mezunların tercih sebebi olacağı aşikardır.

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü memur alımları her dönem belli miktarlarda yapılmaktadır. Özellikle İçişleri Bakanlığı bu bölümden memur kadrosu açmaktadır. Yine üniversiteler de büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden memur alımları yapmaktadır.

2012 KPSS atamaları döneminde büro yönetimi ve sekreterlik bölümü memur atamaları kapsamında toplam 900 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS döneminde ise büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden 700 civarında alım gerçekleşmiştir.

 Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Memur Atama Puanları

2012 KPSS döneminde büro yönetimi ve sekreterlik bölümü atama puanları 81 seviyelerini görmüştü. 2014 KPSS atamaları döneminde ise yine 81 seviyelerini görmüştür. Lakin şunu belirtmek gerekir ki 2014 KPSS’nin son atamasında çağrı merkezi hizmetleri bölümü ile büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne ortak 300 kadro verilmiştir. Bu durum daha ziyade büro yönetimi bölümü mezunlarına yaramış olup taban puanlar yine 81’i görmüştür. Böyle bir durumun her zaman olmayacağını varsayarsak 2014 atama taban puanlarını bir iki puan daha yüksekmiş gibi hesap ederek hareket etmek daha doğru olacaktır.

Büro yönetimi ve sekreterlik bölümü ile düşüncelerim olumlu olup özellikle bölümünden alımı olmayan önlisans mezunlarına ve düz lise mezunlarına bu bölümü okumalarını tavsiye edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir