Ceza ve Tevkif Evleri 2954 Personel Alacak!

petek temizliği

2016/1 Haziran Memur Atamalarına yaklaşık 3 ay kala sözleşmeli personel alımları devam ediyor. Özellikle belirli bir sayının üstündeki açıktan memur alım ilanlarını elimden geldiğince paylaşacağımı belirtmiştim. Bugünkü yazımda da tam 2954 adet sözleşmeli personel alımını içeren Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nün açıktan alım ilanını paylaşacağım.

Bahse konu ilanın genel detaylarını inceleyelim şimdi;

 


 

 

 

Ceza ve Tevkif Evleri 2954 Adet Sözleşmeli Memur Alımı

 

Açıktan alım ilanları genel şartları bakımından birbirinin aynısıdır. Sizler için kısa maddeler halinde Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü personel alım ilanı hakkında bilgilendirme yapacağım.

aciktan alim ilani2.454 infaz ve koruma memuru,

144 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),

95 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),

56 teknisyen,

155 destek personeli (şoför),

26 destek personeli (aşçı),

24 destek personeli (kaloriferci)

olmak üzere 2.954 sözleşmeli pozisyon için personel alımı yapılacaktır.

 

 

 

BAŞVURU TARİHİ, YERİ VE ŞEKLİ:

 

 • 04 Nisan 2016 – 15 Nisan 2016 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.
 • Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır. Başvurulara ilişkin evrak; masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına ivedi gönderilecektir.

 

 

 

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR:

 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
 • İlanın son başvuru günü itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • Merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak(01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 • 2014 yılı KPSS Memurluk sınavında, KPSSP3(Lisans), KPSSP93(Önlisans) ve KPSSP94(Lise) puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak. 

   

   

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

 

 • 2014 KPSS memurluk sınavından P3 puan türü 70 ve üzeri olan adaylar içinden her bir unvan için belirlenen katları kadar aday sınava alınacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

—–>>> Çok sayıda unvan için alım yapılacağından, en altta belirttiğim kısımdan ilan metninin tamamının okunması gerekir.

—–>>> Aynı unvan için birden fazla komisyona başvuru yapılamaz. Farklı unvanlar için ise başvuru yapılabilir.

 

 

 

CTE Sözleşmeli Memur Alımına Kimler Başvurabilir?

 

2.454 infaz ve koruma memuru,

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak

144 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),

-Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak

-Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

95 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),

-Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak ya da bu bölümlerin lisans veya önlisans programlarından mezun olmak

56 teknisyen,

-En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, b) Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

155 destek personeli (şoför),

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

-E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

26 destek personeli (aşçı),

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak

-Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak

24 destek personeli (kaloriferci)

-En az lise veya dengi okul mezunu olmak

-Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak

 

 

Alım ilanı hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve ilan metnini incelemek için TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir