Diş Protez Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans diş protez bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.  Diş protez bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa diş protez bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

Diş Protez Bölümü Memur Alımları

Diş protez teknolojisi olarak adlandırılan bu bölüm, 2 yıllık eğitim veren bir ön lisans üniversite programıdır. Adından da anlaşılacağı üzere diş protez bölümü, diş hekimleri tarafından planlanan tedavi yöntemlerine yönelik, hareketli ve sabit diş ve çene protezlerinin laboratuvar çalışmalarını güncel teknolojilerle yürütecek sağlık elemanları yetiştirmeyi amaçlar. Sağlık alanındaki atamalar diğer alanlara göre daha düzenli ve sık şekilde yapılmaya devam ediliyor. Fakat bazı bölümlerde alım sayısı çok daha az oluyor. Diş protez bölümü memur alımları da her yıl yapılıyor olmasına rağmen memur alım sayısı yüksek değildir. Fakat bu alandaki mezun sayısı çok fazla olmadığından atama taban puanları aşırı yüksek değildir. 2016 KPSS atamaları döneminde diş protez bölümü memur atamaları kapsamında toplam 142 adet alım yapılmıştır. 2018 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış atamalarda toplam 75 adet kadro açılmıştır. Diş Protez bölümü KPSS nitelik kodu 3013 olarak geçmektedir ve bu bölümden alınan memurlar sağlık teknikeri unvanıyla çalışmaktadır.


 

Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

 

Diş Protez Bölümü Memur Atama Puanları

2016 KPSS atamaları döneminde diş protez bölümü atama puanları, açılan 142 kadro ile yaklaşık 79 puan seviyelerini görmüştür. 2018 KPSS’de ise şu ana kadar açılmış 75 kadro neticesinde taban puan 82 civarında kalmıştır. Diş protez bölümü memur alımları genelde Sağlık Bakanlığı tarafından ÖSYM yoluyla sözleşmeli statüde alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir