Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans diyaliz bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Diyaliz bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa diyaliz bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

 

 

Diyaliz Bölümü Memur Alımları

 

Diyaliz bölümünün amacı; diyaliz tedavisi gerektiren hastalıkların tedavisi için kullanılan diyaliz ünitelerinde çalışacak sağlık teknikeri yetiştirmektir.

Bölümün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde diyaliz bölümü memur atamaları kapsamında toplam 300 civarı bir alım yapılmış. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış atamalarda toplam 2 adet kadro açılmıştır.

 

Diyaliz Bölümü Memur Atama Puanları

 

2014 KPSS atamaları döneminde diyaliz bölümü atama puanları yaklaşık 72 seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS’de ise henüz toplu bir memur alımı yapılmadığı için 2 adetlik kadro, 90 civarı bir puanla kapatmıştır. Diyaliz bölümü ile ilgili düşüncelerimiz olumlu olup ilerleyen yıllarda özel sektör(sağlık) de dahil olmak üzere çok daha avantajlar sunabilecek bir bölüm olduğunu düşünmekteyiz.

Kategori: KPSS Memurluk

Ekrem Özdemir Hakkında

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

Yorum Yazın
ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları ziyaretçilerin kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan bakalimbilelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

%d blogcu bunu beğendi: