Diyaliz Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

petek temizliği

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere önlisans diyaliz bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Diyaliz bölümü memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa diyaliz bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

Diyaliz Bölümü Memur Alımları

Diyaliz bölümünün amacı; diyaliz tedavisi gerektiren hastalıkların tedavisi için kullanılan diyaliz ünitelerinde çalışacak sağlık teknikeri yetiştirmektir.

Bölümün memur alımları açısından durumuna bakacak olursak, 2014 KPSS atamaları döneminde diyaliz bölümü memur atamaları kapsamında toplam 300 civarı bir alım yapılmış. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar yapılmış atamalarda toplam 2 adet kadro açılmıştır.


Diğer Bölümlerin Memur Alım ve Atama Durumlarına Bakmak İster Misin? TIKLAYIN 

Diyaliz Bölümü Memur Atama Puanları

2014 KPSS atamaları döneminde diyaliz bölümü atama puanları yaklaşık 72 seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS’de ise henüz toplu bir memur alımı yapılmadığı için 2 adetlik kadro, 90 civarı bir puanla kapatmıştır. Diyaliz bölümü ile ilgili düşüncelerimiz olumlu olup ilerleyen yıllarda özel sektör(sağlık) de dahil olmak üzere çok daha avantajlar sunabilecek bir bölüm olduğunu düşünmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir