E-ticaretle Para Kazanmak Mümkün mü?

petek temizliği

E-ticaretle para kazanmak, içinde bulunduğumuz dönemde oldukça popüler bir arayıştır. Özellikle gençler arasında çok merak edilen ve gelir elde etmek için yapılacak girişimlerden biri sayılan e-ticaretle para kazanmak, belli başlı hususlara dikkat edilmesi halinde gayet güzel bir para kazanma yöntemidir. E-ticaretle para kazanmak için öncelikle olumsuz anlamda dış seslere fazla takılmamanız ve kendinize güvenmeniz gerekmektedir. E-ticaret üzerinden para kazanmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor, inceleyelim.

 

Güvenilir Muhasebeci Bulmak Önemli

Bir web sitesi kurup e-ticaretle para kazanmak için öncelikle bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket modelleri içinde en düşük maliyetli ve en hızlı kurulan şirketler şahıs şirketleridir. Şahıs şirketi kuracaksanız güvenilir bir muhasebeci bularak bu işe başlayabilirsiniz.


 

Neyi Nasıl Yapacağınızı Bilin

Bu aşamayı tamamladıktan sonra yapmanız gereken müşterilerinizin beklentilerini karşılayacak sağlam bir web sitesi kurmaktır. E-ticaret işine giren çoğu kişi kısa zamanlarda çok büyük paralar kazanacaklarını hayal etmektedirler. Bu yanlış bir düşüncedir. Bu tür düşünen kişiler işlerin böyle yürümediğini anladıklarında bu işten vazgeçen kişiler olmaktadırlar. Burada önemli olan kazanmak için neyi nasıl yapacağınızı bilmek ve sektöre girmeden önce e-ticaretle nasıl para kazanılır konusu bile ilgili her türlü kişi ve kaynaktan bilgi almaktır.

 

Kargo ve Ödeme Sistemleri

Sanal mağazanızın sevkiyat işlerini yürütebilmeniz için bir kargo şirketine ihtiyacınız vardır. Bu e-ticaret siteniz için olmazsa olmazdır.

Ödeme sistemlerine gelince; burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde bankaların sizden komisyon almasıdır. Bu komisyonu ödememek için müşterilerinizi havale seçeneğine yönlendirmek ve de havale ile ödemelerini yapanlara farklı avantajlar sunmalısınız.

 

Stok İşlemleri

Satacağınız ürünler için ya bir stokunuz olmalı ya da sipariş aldıkça anlaşmış olduğunuz satıcıdan ürünleri tedarik etmelisiniz. Yalnız burada şu şekilde bir problem doğmaktadır. Eğer stokunuz yoksa ve sipariş üzerine çalışıyorsanız siparişi aldıktan sonra ürünün size ulaşması ve sizin müşteriye ürünü göndermeniz bayağı bir zaman alabilir. Bu durumda da çok müşteri kaybedersiniz ve iş modelinizin başarıya ulaşması sizin için hayal olur.

27 Comments

Add a Comment
 1. E-ticaret değil sadece her sektörde para kazanmak mümkün bence yeterki bildiğin iş olsun. Unutmadan Ticaret Korkakların işi değildir.

  1. Son cümlenize o kadar çok katılıyorum ki… Sadece ticarette geçerli bişey değil, genel geçim anlamında da cesur isen aç kalmazsın.

 2. e ticaret çok önemli bir mesele para kazanmak için ama zorlu bir yol

 3. Merak ettigim bir konuydu paylastiginiz icin memnun oldum tesekkur ederim

 4. zaten dışarıya kulak tıkandı mı hayat her zaman daha kolay :))

 5. E-Ticareti Türk filmlerindeki repliğe benzetiyorum ışığı gören geliyor. o yüzden iş gittikçe ya zorlaşıyor yada sermaye artırımı gerektiriyor.

  1. “ışığı gören geliyor…” sözü ile beni çok güldürdünüz:)) Tebrik ederim güzel bir betimleme.

 6. Dışarıya kulakları tıkamak, her zaman gerekli sanırım. Bazen dış sesler işten çok yoruyor adamı…..

 7. İlk aşamada kimseyle kendini kıyaslamamak ve sadece kendini geliştirmeye çalışmak önemli 😉

 8. E Ticarette para kazanmak mümkün ama kaşık ile verip kendilerine kepçe ile almak olunca insanları bir nebze rahatlatmiyorlar biraz daha ücret konusunda hassas olsalar gzl olur

 9. E-Ticaret yapmak isteyenler için faydalı bir rehber olmuş.Teşekkürler.

 10. e-ticaret ile para kazanmak mümkün fakat sabır gerektiriyor. E ticaret işine girecek arkadaşlar bunu göz önünde bulundurması gerek

 11. Bundan 10 sene önce kazandırabilirdi. Fakat geldiğimiz şu dönemde öncelikle büyük firmalara direnmek zor. Tabi bir de halkın güven sorunu önemli. O yüzden milyon dolar yatırım olmadıktan sonra zor.

 12. e-ticaretten kazanmak mümkün fakat tek şartı var: bütçen olması lazım.

 13. Şuan para internette yani dükkan açıp oturmak mazide kalıyor. İnternet üzerinde kendini geliştiren herkes güzel para kazanacak geliştiremeyenler onların altında çalışacal.

 14. instagramda fln sürekli butik sayfaları görüyorum ve satış yapıyorlar sosyal medya üzerinden bile iyi para kazandıklarını duydum biraz çevrem olsa bende bu işe girmek isterdim işin açığı

 15. Bu saatten sonra çok zor gibime geliyor. ya çok büyük yatırım ve reklam yapacaksın kendinden bahsedip güven sağlayabilmek için. Küçük çaplı kazanırsın hani derler ya ölmeyecek kadar

 16. ben bu işte çok para olduğunu düşünmüyorum sizcede öyle bir yol değilmi

 17. n11.com’dan gittigidiyor.com’dan para kazanlarda çok buda ayrı bir yöntem olmuş.

 18. Küçük çaplı bir işyerin var ve internetten satış yapmak için en ideal şekli gittigidiyor N11 sanalpazar gibi yerlerden satış yapmak gayet mantıklı ve uygun fiyat politikası izlerseniz satış düzeyi artacaktır.

 19. Yaklaşık bir yıldır yolunda giden işimin yanında ek olarak e-ticaret ile yarı profesyonel uğraşıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki gelecek bu işte. kafam karışık olmakla birlikte diğer işlerimi geri plana atıp e-ticarete yoğunlaşma kararı vermek üzereyim. tahmin edildiğinin aksine zor ve çok iyi bir iş planına sahip olması gereken bir iş ve yine tahmin edildiğinin aksine kazançlı bir iş.

  1. Bilgilendirici ve yönlendirici yorumunuz için teşekkür ederim.

 20. e-ticaret kavramı çok geniş bir kavram. İlla ki ürünü sizin ürütmeniz kargolamanız gerekmiyor satış ortaklık yöntemi bu aralar çok popüler

 21. Eticaret yapmaya başlayanların büyük bir oranı başarısızlığa uğruyor, bunun en büyük nedenlerinden biride hiç bir bilgiye sahip olmadan başlamaları. Fiziki mağaza sahipleri genelde büyük hayallerle E-Ticaret yapmaya başlar ama gerekli araştırmayı yapmadığı içinde başarısızlığa uğrarlar. İşin sırrı Açacağınız sanal mağazanın fiziki bir mağaza kadar iş gücü ve masrafı olacağınıza inanmanızdır.

 22. İnternet her alanda ticartin geleceği. Bir işletmeniz varsa, hele ki bir üretiminiz varsa e-ticaret yapmaya bir an önce başlamalısınız.

 23. Hiçbir şey için geç kalınmış değil yeter ki özgün ve kullanıcının aradığı ürünü satın başarı kendisi ardından gelecektir

 24. İnternetten kazanç fırsatları hızla artarken hangi girişimci bu sınırsız pastadan payını almak istemez ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir