E-ticaretle Para Kazanmak Mümkün mü?

E-ticaretle para kazanmak için öncelikle her türlü olumsuz anlamda dış seslere kulağınızı tıkamanız ve kendinize güvenmeniz gerekmektedir. Acaba bu işte para kazanabilir miyim gibi bir düşünceye kapılırsanız, bu sizin bu iş için harcayacağınız performansı düşürecektir.

 

 

Güvenilir Muhasebeci Bulmak Önemli

 

Bir web sitesi kurup e-ticaretle para kazanmak için öncelikle bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket modelleri içinde en düşük maliyetli ve en hızlı kurulan şirketler şahıs şirketleridir. Şahıs şirketi kuracaksanız güvenilir bir muhasebeci bularak bu işe başlayabilirsiniz.

 

 

Neyi Nasıl Yapacağınızı Bilin

 

E-ticaret ile para kazanmak mümkün mü?
E-ticaret ile para kazanmak mümkün mü?

Bu aşamayı tamamladıktan sonra yapmanız gereken müşterilerinizin beklentilerini karşılayacak sağlam bir web sitesi kurmaktır. E-ticaret işine giren çoğu kişi kısa zamanlarda çok büyük paralar kazanacaklarını hayal etmektedirler. Bu yanlış bir düşüncedir. Bu tür düşünen kişiler işlerin böyle yürümediğini anladıklarında bu işten vazgeçen kişiler olmaktadırlar. Burada önemli olan kazanmak için neyi nasıl yapacağınızı bilmek ve sektöre girmeden önce e-ticaretle nasıl para kazanılır konusu bile ilgili her türlü kişi ve kaynaktan bilgi almaktır.

 

 

 

 

Kargo ve Ödeme Sistemleri

 

Sanal mağazanızın sevkiyat işlerini yürütebilmeniz için bir kargo şirketine ihtiyacınız vardır. Bu e-ticaret siteniz için olmazsa olmazdır.

Ödeme sistemlerine gelince; burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde bankaların sizden komisyon almasıdır. Bu komisyonu ödememek için müşterilerinizi havale seçeneğine yönlendirmek ve de havale ile ödemelerini yapanlara farklı avantajlar sunmalısınız.

 

 

Stok

 

Satacağınız ürünler için ya bir stokunuz olmalı ya da sipariş aldıkça anlaşmış olduğunuz satıcıdan ürünleri tedarik etmelisiniz. Yalnız burada şu şekilde bir problem doğmaktadır. Eğer stokunuz yoksa ve sipariş üzerine çalışıyorsanız siparişi aldıktan sonra ürünün size ulaşması ve sizin müşteriye ürünü göndermeniz bayağı bir zaman alabilir. Bu durumda da çok müşteri kaybedersiniz ve iş modelinizin başarıya ulaşması sizin için hayal olur.

Ekrem Özdemir

Sabırlı, sakin, bildiğini paylaşmaktan keyif alan faydacı yaklaşımına sahip bir kişilik... Okundukça anlaşılacak biri değil, anlaşıldıkça okunulacak biri...

E-ticaretle Para Kazanmak Mümkün mü?” için 27 yorum

 • 3 Haziran 2015 tarihinde, saat 13:23
  Permalink

  E-ticaret değil sadece her sektörde para kazanmak mümkün bence yeterki bildiğin iş olsun. Unutmadan Ticaret Korkakların işi değildir.

  Yanıtla
  • 3 Haziran 2015 tarihinde, saat 13:27
   Permalink

   Son cümlenize o kadar çok katılıyorum ki… Sadece ticarette geçerli bişey değil, genel geçim anlamında da cesur isen aç kalmazsın.

   Yanıtla
 • 3 Haziran 2015 tarihinde, saat 17:32
  Permalink

  e ticaret çok önemli bir mesele para kazanmak için ama zorlu bir yol

  Yanıtla
 • 3 Haziran 2015 tarihinde, saat 23:12
  Permalink

  Merak ettigim bir konuydu paylastiginiz icin memnun oldum tesekkur ederim

  Yanıtla
 • 4 Haziran 2015 tarihinde, saat 11:17
  Permalink

  E-Ticareti Türk filmlerindeki repliğe benzetiyorum ışığı gören geliyor. o yüzden iş gittikçe ya zorlaşıyor yada sermaye artırımı gerektiriyor.

  Yanıtla
  • 4 Haziran 2015 tarihinde, saat 12:24
   Permalink

   “ışığı gören geliyor…” sözü ile beni çok güldürdünüz:)) Tebrik ederim güzel bir betimleme.

   Yanıtla
 • 5 Haziran 2015 tarihinde, saat 13:02
  Permalink

  Dışarıya kulakları tıkamak, her zaman gerekli sanırım. Bazen dış sesler işten çok yoruyor adamı…..

  Yanıtla
 • 5 Haziran 2015 tarihinde, saat 23:19
  Permalink

  İlk aşamada kimseyle kendini kıyaslamamak ve sadece kendini geliştirmeye çalışmak önemli 😉

  Yanıtla
 • 6 Haziran 2015 tarihinde, saat 08:49
  Permalink

  E Ticarette para kazanmak mümkün ama kaşık ile verip kendilerine kepçe ile almak olunca insanları bir nebze rahatlatmiyorlar biraz daha ücret konusunda hassas olsalar gzl olur

  Yanıtla
 • 7 Haziran 2015 tarihinde, saat 22:42
  Permalink

  e-ticaret ile para kazanmak mümkün fakat sabır gerektiriyor. E ticaret işine girecek arkadaşlar bunu göz önünde bulundurması gerek

  Yanıtla
 • 12 Haziran 2015 tarihinde, saat 23:28
  Permalink

  Bundan 10 sene önce kazandırabilirdi. Fakat geldiğimiz şu dönemde öncelikle büyük firmalara direnmek zor. Tabi bir de halkın güven sorunu önemli. O yüzden milyon dolar yatırım olmadıktan sonra zor.

  Yanıtla
 • 13 Haziran 2015 tarihinde, saat 23:03
  Permalink

  e-ticaretten kazanmak mümkün fakat tek şartı var: bütçen olması lazım.

  Yanıtla
 • 14 Haziran 2015 tarihinde, saat 13:45
  Permalink

  Şuan para internette yani dükkan açıp oturmak mazide kalıyor. İnternet üzerinde kendini geliştiren herkes güzel para kazanacak geliştiremeyenler onların altında çalışacal.

  Yanıtla
 • 28 Haziran 2015 tarihinde, saat 00:20
  Permalink

  instagramda fln sürekli butik sayfaları görüyorum ve satış yapıyorlar sosyal medya üzerinden bile iyi para kazandıklarını duydum biraz çevrem olsa bende bu işe girmek isterdim işin açığı

  Yanıtla
 • 29 Haziran 2015 tarihinde, saat 08:11
  Permalink

  Bu saatten sonra çok zor gibime geliyor. ya çok büyük yatırım ve reklam yapacaksın kendinden bahsedip güven sağlayabilmek için. Küçük çaplı kazanırsın hani derler ya ölmeyecek kadar

  Yanıtla
 • 30 Haziran 2015 tarihinde, saat 11:28
  Permalink

  ben bu işte çok para olduğunu düşünmüyorum sizcede öyle bir yol değilmi

  Yanıtla
 • 30 Haziran 2015 tarihinde, saat 22:11
  Permalink

  n11.com’dan gittigidiyor.com’dan para kazanlarda çok buda ayrı bir yöntem olmuş.

  Yanıtla
 • 4 Temmuz 2015 tarihinde, saat 08:06
  Permalink

  Küçük çaplı bir işyerin var ve internetten satış yapmak için en ideal şekli gittigidiyor N11 sanalpazar gibi yerlerden satış yapmak gayet mantıklı ve uygun fiyat politikası izlerseniz satış düzeyi artacaktır.

  Yanıtla
 • 11 Temmuz 2015 tarihinde, saat 07:54
  Permalink

  Yaklaşık bir yıldır yolunda giden işimin yanında ek olarak e-ticaret ile yarı profesyonel uğraşıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki gelecek bu işte. kafam karışık olmakla birlikte diğer işlerimi geri plana atıp e-ticarete yoğunlaşma kararı vermek üzereyim. tahmin edildiğinin aksine zor ve çok iyi bir iş planına sahip olması gereken bir iş ve yine tahmin edildiğinin aksine kazançlı bir iş.

  Yanıtla
 • 16 Temmuz 2015 tarihinde, saat 10:07
  Permalink

  e-ticaret kavramı çok geniş bir kavram. İlla ki ürünü sizin ürütmeniz kargolamanız gerekmiyor satış ortaklık yöntemi bu aralar çok popüler

  Yanıtla
 • 18 Temmuz 2015 tarihinde, saat 00:05
  Permalink

  Eticaret yapmaya başlayanların büyük bir oranı başarısızlığa uğruyor, bunun en büyük nedenlerinden biride hiç bir bilgiye sahip olmadan başlamaları. Fiziki mağaza sahipleri genelde büyük hayallerle E-Ticaret yapmaya başlar ama gerekli araştırmayı yapmadığı içinde başarısızlığa uğrarlar. İşin sırrı Açacağınız sanal mağazanın fiziki bir mağaza kadar iş gücü ve masrafı olacağınıza inanmanızdır.

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2015 tarihinde, saat 08:23
  Permalink

  İnternet her alanda ticartin geleceği. Bir işletmeniz varsa, hele ki bir üretiminiz varsa e-ticaret yapmaya bir an önce başlamalısınız.

  Yanıtla
 • 27 Temmuz 2015 tarihinde, saat 15:57
  Permalink

  Hiçbir şey için geç kalınmış değil yeter ki özgün ve kullanıcının aradığı ürünü satın başarı kendisi ardından gelecektir

  Yanıtla
 • 9 Ağustos 2015 tarihinde, saat 23:10
  Permalink

  İnternetten kazanç fırsatları hızla artarken hangi girişimci bu sınırsız pastadan payını almak istemez ki?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: