E-ticaretle Para Kazanmak Mümkün mü?

E-ticaretle Para Kazanmak Mümkün mü?

3 Haziran 2015 27 Yazar: Ekrem Özdemir
kampanya haberleri
kampanya haberleri

E-ticaretle para kazanmak, içinde bulunduğumuz dönemde oldukça popüler bir arayıştır. Özellikle gençler arasında çok merak edilen ve gelir elde etmek için yapılacak girişimlerden biri sayılan e-ticaretle para kazanmak, belli başlı hususlara dikkat edilmesi halinde gayet güzel bir para kazanma yöntemidir. E-ticaretle para kazanmak için öncelikle olumsuz anlamda dış seslere fazla takılmamanız ve kendinize güvenmeniz gerekmektedir. E-ticaret üzerinden para kazanmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor, inceleyelim.

 

Güvenilir Muhasebeci Bulmak Önemli

Bir web sitesi kurup e-ticaretle para kazanmak için öncelikle bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şirket modelleri içinde en düşük maliyetli ve en hızlı kurulan şirketler şahıs şirketleridir. Şahıs şirketi kuracaksanız güvenilir bir muhasebeci bularak bu işe başlayabilirsiniz.

 

Neyi Nasıl Yapacağınızı Bilin

Bu aşamayı tamamladıktan sonra yapmanız gereken müşterilerinizin beklentilerini karşılayacak sağlam bir web sitesi kurmaktır. E-ticaret işine giren çoğu kişi kısa zamanlarda çok büyük paralar kazanacaklarını hayal etmektedirler. Bu yanlış bir düşüncedir. Bu tür düşünen kişiler işlerin böyle yürümediğini anladıklarında bu işten vazgeçen kişiler olmaktadırlar. Burada önemli olan kazanmak için neyi nasıl yapacağınızı bilmek ve sektöre girmeden önce e-ticaretle nasıl para kazanılır konusu bile ilgili her türlü kişi ve kaynaktan bilgi almaktır.

 

Kargo ve Ödeme Sistemleri

Sanal mağazanızın sevkiyat işlerini yürütebilmeniz için bir kargo şirketine ihtiyacınız vardır. Bu e-ticaret siteniz için olmazsa olmazdır.

Ödeme sistemlerine gelince; burada dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde bankaların sizden komisyon almasıdır. Bu komisyonu ödememek için müşterilerinizi havale seçeneğine yönlendirmek ve de havale ile ödemelerini yapanlara farklı avantajlar sunmalısınız.

 

Stok İşlemleri

Satacağınız ürünler için ya bir stokunuz olmalı ya da sipariş aldıkça anlaşmış olduğunuz satıcıdan ürünleri tedarik etmelisiniz. Yalnız burada şu şekilde bir problem doğmaktadır. Eğer stokunuz yoksa ve sipariş üzerine çalışıyorsanız siparişi aldıktan sonra ürünün size ulaşması ve sizin müşteriye ürünü göndermeniz bayağı bir zaman alabilir. Bu durumda da çok müşteri kaybedersiniz ve iş modelinizin başarıya ulaşması sizin için hayal olur.