Ece Mumay Kimdir?

petek temizliği

Son zamanlarda ismi sıklıkla karşımıza çıkan Ece Mumay kimdir? 12 Ağustos 1998 yılında dünyaya gelen Ece Mumay, İstanbul doğumlu bir yorumcu olarak ön plana çıkmaktadır. Erken yaşta müzik hayatına başlayan yorumcunun, kendine has özel bir sesi olduğu da bilinmektedir. Henüz 8 yaşında iken gitar çalmaya başlayan yorumcu, böylece müzik hayatına da gitar çalarak başlamıştır. Eğitim hayatına İstanbul’da devam eden Ece Mumay; İstanbul Teknik Üniversitesindeki Türk Müziği Devlet Konservatuvarı bölümü de kazanmıştır.
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Lise bölümünde henüz 3. Sınıftayken klasik kemençe eğitimi almıştır. Yine aynı lisenin 4. Sınıfına gelindiğinde ise gitar bölümüne geçiş yaparak müzik hayatına bu alanda devam etmiştir. Mezun olduktan sonra da müzik hayatına devam eden Mumay, Üniversitede de İstanbul Üniversitesini kazanmıştır. Bu üniversitenin Konservatuvarını kazanan yetenekli yorumcu burada da Gitar Bölümünü okumuştur. Böylece yetenekli ses etkili bir şekilde müzik hayatının içerisinde yer almayı da başarmıştır.

 

Ece Mumay Galaksi İndir

 
Mezun olduktan sonraki dönemde İrem Derici’nin ‘’Kalbimin Tek Sahibine’’ şarkısına klip de çeken Mumay, sosyal medyada da etkili bir düzeyde yer alanlar arasındadır. Onun dönüm noktası da sosyal medya hesapları olmuştur. Zira kendi sosyal medya hesabında hayran kitlesini arttırmayı başaran Mumay, böylece sanat hayatını da geliştirmiştir. Daha sonraki süreçte TRT 1’de de önemli bir yayın programına davet edilen Mumay; böylece ününe ün katmaya da başlamıştır. Siz de onun yorumunu dinlemek için Ece Mumay Galaksi indir uygulamasından yararlanabilirsiniz!
Ülkemizde pek çok müzik sever tarafından sevilen bir ses olarak karşımıza çıkan Ece Mumay; kendine özgü sesiyle de büyük beğeni kazanmaktadır. Zamanla Youtube üzerinde de etkili bir düzeyde müzik yapan Mumay; böylece ülkemizde adından sıklıkla söz ettirmeyi de başarmaktadır. Böylece Mumay; Kürtçe MP3 indir uygulamalarının da içeriğinde var olmaya devam etmiştir. Günümüz koşullarında da Ece Mumay, etkili bir şekilde yorumculuk hayatına devam etmektedir. Siz de dijital ortamlardan bu özel sesi takip ederek, güzel bir müzik dinleyebilirsiniz!


Kaynak: Kürtçe MP3 indir

Updated: 3 Aralık 2020 — 09:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir